Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Orvosi titoktartás?

Orvosi titoktartás?

Figyelt kérdés
Ma voltam a pszichiáteremnél gyógyszert feliratni, de miután elmentem felhívta szüleimet és tájékoztatta erről őket valamint megérte hogy vegyék el a gyógyszert és ők adagolják. Ezzel megszegte az orvosi titoktartást? Fel is lehet jelenteni? Nagykorú vagyok! (33/N)

2023. jún. 7. 16:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem helyeztek gondnokság alá, alkor igen, megszegte és feljelentheted. Magánpszichiáter vagy sztk-s? Egyébkénz honnan tudja a szüleid számát? Szüleid hogy reagáltak erre? Valóban meg is próbálták elvenni? Az orvosváltás a legkevesebb, de én biztosan fel is jelenteném.
2023. jún. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
56%

Gondnokság alatt állsz?

Honnan tudod, hogy felhívta őket?

Egyébként még ha nem lennél gondokság alatt is, bizonyára szakmailag úgy találta, hogy nem vagy képes a gyógyszerezésedről felelősen gondoskodni, mondjuk öngyilkosságveszélyt lát. A te érdekedben cselekedett. Ugye nem gondolod, hogy ártani akar neked?

2023. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudta a szüleid számát?
2023. jún. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem állok gondnokság alatt. Sztk-s pszichiáter. Már régóta kezel ambulánsan ill. többször voltam fekvőbeteg állományban is. Anyukám mondta hogy hívta és megkérte vegye el a gyógyszereket (egyébként sima Rivotrilról van szó). Mivel azt mondtam még ki se váltottam, nem vette el.
2023. jún. 7. 17:34
 5/33 anonim ***** válasza:
69%
Reális gondolat az öngyilkosság miatti aggódás?
2023. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
#5 igen volt már többször túladagolásom, de a titoktartás akkor is kötelezi.
2023. jún. 7. 17:55
 7/33 qkker1 ***** válasza:
68%
Ebben az esetben jogosan tájékoztatta a szüleidet!
2023. jún. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
50%
Nem, mert az élet védelme előbbre való. Felelős orvosként gondoskodnia kell róla (a lehetőségeihez mérten), hogy az általa felírt gyógyszert ne az életed kioltására használd. Most van öngyilkossági szándékod?
2023. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Tehát ha mégis kárt tennék magamban akkor őt nem terheli felelősség, ez a lényeg nem?
2023. jún. 7. 18:28
 10/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem a jogi felelősségéről van szó - igen rosszindulatú hozzáállás ez a részedről, nem, őt nem terheli jogi felelősség azért, amit te csinálsz - hanem az emberi lelkiismeretességéről! Ha depressziós vagy és öngyilkosságot fontolgatsz, mért nem mondod ezt a pszichiáternek, hogy a megfelelő antidepresszáns kezelést adja? Pszichoterápiára is szükséged van.
2023. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!