Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyit dolgozhatok legálisan...

Mennyit dolgozhatok legálisan egy héten/hónapban?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a munka törvénykönyvét, de néhol keszekusza is volt illetve nem olvastam végig az egészet, az viszont megragadta a figyelmem hogy a hónap minden hetének vasárnapján nem dolgpzhat a munkavállaló, egy vasárnapnak szabadnak kell lennie kivétel nélkül. Ez viszont arra vonatkozik hogy a munkáltató nem oszthat be ilyen munkarendben, azonban ha diákmunkán (egyetem mellett) én vállalom el hogy mikor szeretnék menni dolgozni és mikor nem, akkor is érvényes ez a szabály? Ha én úgy vállalom el hogy a hónap minden vasárnapján dolgozni szeretnék, vagy netán a hónap szó szerinti minden napján, akkor ezt nem tehetem meg még akkor sem, ha nem a munkáltató kérte így hanem én?

2023. jún. 9. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

A magyar törvények valójában a tőkések - értsd KIZSÁKMÁNYOLÓK - érdekeit védik.Persze miel még EU-konformnak akarunk látszani, ezért a fasiszt magyar kormány úgy tesz, mintha a munkásoknak lennének jogai.

Európai értelemben.

Természetesen nincsenek, de ez a munkásokat nem igazán zavarja. Ilyen a magyar tróger nép. Osotba, és üveggyöngyökért szopni-nyalni hajlandó.

Természetesen te az a fajta vagy, aki valódi jobbágyként nem magánéletet akar, hanem dupla pénzt. És nem mondom, hogy nincs igazad, elvégre épp azt a szopást érdemled, amit leirtál: az Európai Unióban éhbérért még vasárnap is dolgoznál.

Sajnos ki kell ábránditsalak: jelenleg még ez nem lehetséges. De ha miniszterelnök urunk még sokáig lop, és még kell neki pár milliárd dollár, erre is lesz lehetőséged.

Vasárnap is szophatsz majd.


Mellesleg milyen szakmunkást végeztél?

2023. jún. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legyél nyugodt, az 561 még kuszább. :)
2023. jún. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
31%
Amennyit akarsz.
2023. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!