Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A társasházi közgyűlésünk...

A társasházi közgyűlésünk hitelesített jegyzőkönyvébe / határozatába olyan mondatot írtak, ami valótlanul állít rólam egy információt. Ügyvédhez menjek, vagy tegyek feljelentést okirat hamisításért a rendőrségen? Sohasem volt még ilyen ügyem

Figyelt kérdés

Sohasem volt még semmilyen ügyem, sem ügyvédnél, sem rendőrségen nem jártam még, nagyon tapasztalatlan vagyok.


A társasházunkban folyamatban van egy rágalmazási rendőrségi ügy, amihez tényleg semmi közöm (nem csak úgy mondom, tényleg semmi közöm).

A társasházi közgyűlési jegyzőkönyvben az egyik jegyzőkönyv hitelesítő az a személy, akit rágalmaztak. Ez a személy pikkel rám, és "elég nagy hatalma van", így beletett egy olyan mondatot a hitelesített közgyűlési jegyzőkönyvbe / határozatba (ugyanaz a dokumentum), amely arra utal, hogy én nagyon hasonló módon kommunikálok, mint a rágalmazó.


Egyrészt ezzel megszégyenített engem, mert okiratba foglalt rólam egy valótlanságot, és a jegyzőkönyv / határozat minden lakónak ki lett küldve. Másrészt félek attól, hogy a saját rágalmazási ügyükbe ezzel belesodor, hiszen közgyűlési hitelesített okiratba van foglalva, hogy én hasonlóan kommunikálok, mint a rágalmazója.


Mit tegyek? Legszívesebben a rendőrségre mennék okirat hamisításért feljelentést tenni, de azt olvastam, hogy ilyen ügyekkel a rendőrség csak akkor foglalkozik, ha ügyvéddel megyek feljelenteni.


Akkor menjek ügyvédhez? Csak ezzel az a gond, hogy nincsen pénzem arra, hogy ügyvédet fizessek egy olyan ügyre, amihez egy hete még semmi közöm nem volt, ráadásul a rágalmazott emberünk elég nagy hatalmú, rengeteg pénze van, így lehet megesz reggelire, ha bármilyen jogi procedúrát indítok ellene.


Létezik más mód még? Arra is gondoltam, hogy ügyvéddel íratok levelet a társasház vezetésének, ahol ezt a sérelmemet közlöm, és felszólítom őket korrekcióra.


2023. jún. 12. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg, hogy módosítsák a határozatot! Ha nem teszik, akkor fordulj ügyvédhez!
2023. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érted az okirathamisítás fogalmát és a különbséget vélemény és hamis információ között.

Okirathamisítás az lenne ha utólag megmásítanák az aláírók nevét vagy beleírnának olyan mondatot ami nem volt benne amikor aláírták. A hamis információ meg az lenne ha azt állította volna rólad, hogy a rendőrség már kihallgatott téged és gyanúsított vagy az ügyben.

Az, hogy olyan vélemény van a jelgyzőkönyvben ami szerinted nem igaz az nem hamis információ, hanem olyan vélemény ami szerinted nem igaz. Ilyenkor egy kiegészítést kell tenni a jegyzőkönyv mellé, amiben te leírod, hogy XY véleményével vagy állításával szemben a stílusod nem is hasonlít az elkövetőére stb.De valójában ez nem is fontos, hiszen senki nem fog egy közgyűlési jegyzőkönyvbe beírt mondat alapján téged elítélni.

Ha mások előtt olyan kijelentéseket tesz amivel téged gyanúsít, akkor rágalmazás miatt pert indíthatsz ellene. De a legjobb ha megvárod amíg meg lesz az ügy vége és akkor az bizonyítani fog mindent.

2023. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!