Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben tulajdonrészh...

Ebben az esetben tulajdonrészhez juthat a párom?

Figyelt kérdés

Pár hónapja házasodtunk össze. Az én tulajdonomban lévő lakásban élünk, amit még a megismerkedésünk előtt újíttattam fel. Mindketten dolgozunk, talán ez is tényező lehet, nem tudom. Közös gyerekünk nem lesz, mert már nem vagyunk abban a korban.

Tervezem, hogy eladom a lakásomat és vásárolok egy családi házat, ahol majd lakni fogunk. A párom nem járul hozzá anyagilag a vételhez, a tulajdonos 100%-ban én leszek.

Elhalálozásom vagy válás esetén járna neki a házból bármi? Pl ha meghalnék, neki lenne haszonélvezete, és emiatt a gyerekeim nem tudnák eladni az ingatlant? Ilyesmikre gondolok.

Nem szeretnék kitolni a döntésemmel a gyerekeimmel, de a párommal sem, szeretnék tisztán látni. Tudtok ebben tanácsot adni?


2023. jún. 24. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Házassági szerződésben kell rendezni az ilyen kérdéseket. Különben az együttélés alatt szerzett vagyon - tudomásom szerint - közös szerzeménynek számít.
2023. jún. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1#, ezt én is tudom, nem ez volt a kérdés. Itt nincs szerződés. És a lakásom nem az együtt élés alatt szerzett vagyon.
2023. jún. 24. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elhalálozásod esetén az utolsó közösen lakott ingatlanon haszonélvezete lesz, mindegy, hogy volt-e benne tulajdona vagy sem. Az új ház mivel házasság alatti szerzemény, ezért elméletben közös lesz, azt majd, mondjuk válás esetén, ha nem írtok most róla külön szerződést, akkor azt neked kell bizonyítani, hogy az eladott lakásodból és egyéb különvagyonodból lett véve.

Másrészt ha az a tervezed, hogy halálod után a gyerekeid azonnal hozzáférhessenek a házhoz, akkor azt föltétlen tisztázd előre a feleségeddel, hogy úgy készüljön, hogy akár 70-80 évesen utcára kerülhet, ha nincs neki saját lakása ahová mehet.

2023. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Ha most fogsz venni egy családi házat, az bizony házasság alatt szerzett vagyon lesz. Ha csak a te nevedre kerül, akkor míg élsz a tiéd, halálod után a fele a feleségedé lesz,plusz a teljes házra a haszonélvezeti jog. A ház másik fele a gyerekeké. Attól függ hányan vagytok. Pl két gyerekkel harmadikban lesz a tulajdonrész. A haszonélvezeti jog viszont a feleségé. Ez lesz, ha nincs külön végrendelet. Úgyhogy érdemes még az ingatlan megvásárlásának napjan. Közjegyző előtt egy végrendeletet kesziteni. Melyben kijelented, hogy X tulajdonu házad csak a ygerekeid tulajdona lehet. Feleségednek se haszonélvezeti joga nem lehet rajta, se tulajdonrésze.
2023. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. júl. 10. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!