Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Polgári per esetében, ha a...

Polgári per esetében, ha a felperes elveszíti a pert, akkor köteles megtéríteni az alperes perköltségeit?

Figyelt kérdés
2023. jún. 25. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Igen.
2023. jún. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Erről a bíró dönt. Általában a pervesztesnek kell megtérítenie a perköltséget, de nem automatikus.
2023. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehetséges, ha kérik, de két fajtája van. Egy általános, ami minimális, és ha hozol számlát, akkor esetleg annak nagy részét kifizetik. Velem előbbi volt, egymilliót vesztettem a perrel.... Kaptak pár 100 ezret. Szóval szerintem sokszor nem térítik meg.
2023. jún. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
#2 De, polgári per esetén mindenképp a vesztesnek kell fizetnie a perköltséget, függetlenül minden mástól. A bíró csak arról dönt, hogy kinek ítél igazat.
2023. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

#4 Ha már megcáfolsz, akkor támaszd alá tényekkel! Ja azt, nem, csak ugatsz a levegőbe. Tessék, én megcáfollak, és alá is támasztom (amúgy csak két másodperc google volt, neked se lett volna több utánanézni):



[link]

"2.5.1. A perköltség fogalma


A perköltség gyűjtőfogalom, mely minden olyan költséget magában foglal, ami a félnél igényének perbeli érvényesítésével okozati összefüggésben és szükségképpen merül fel akár a perben, akár a pert megelőzően. A perköltség viseléséről a bíróság az ítéletben, vagy az eljárást befejező egyéb határozatban dönt."

2023. jún. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

#5 Akkor talán részletesebben, és értő módon olvasgasd át a többi vonatkozó paragrafust is. Jó szórakozást!


[link]

2023. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Ezúttal azt sugallod, hogy nincs igazam, ellent mondasz (bár nem mondod ki, de van benne valami ilyesmi, hiszen nem fogadod el a válaszom) nyomatékosításul ide teszed az szinte az egész jogtárat, nem azt a részt, ami nekem ellent mond, megcáfol.

Persze, olyat nem is tudnál mondani, mert nincs benne olyan, ami ellent mondana nekem. Persze lehet, hogy tévedek, de akkor közöld kérlek a jogszabályhelyet és idézd a jogszabályt!


De megértem, hogy sértette az egodat az, hogy nem neked van igazad, és nincs benned annyi gerinc, hogy azt mondd: "Hú, tényleg neked van igazad, köszi, ma is tanultam valamit.", esetleg ha ez nem megy, legalább kussolnál, helyette még itt tolod a sületlenséget, ami nem mellesleg egyáltalán nem hasznos.


Szerintem vegyél lejjebb egy kicsit az egoizmusodból, az ostobaság nem jó tanácsadó.

2023. jún. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
De, van bennem bőven annyi gerinc, hogy beismerjem a tévedésem és a másiknak adjak igazat. Csak sajnos esetedben nem látok erre okot. Mellesleg a magyar helyesírás szabályait is tanulmányozhatnád, mert úgy vélem szükséged lenne rá.
2023. jún. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Kár, hogy ezt se támasztottad alá tényekkel. Talán mert nincsenek? Pedig szívesen tanulnék tőled! :)

Várom továbbra is a nekem ellentmondó jogszabályhelyet! Amennyiben nem küldesz, nem tudom másként értékelni, csak egy beismerő vallomásként, hogy egy gerinctelen, ostoba hazug alak vagy.

2023. jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
#9"Akkor ismételten ajánlom figyelmedbe a 6-os válaszomban található linket, olvasd szépen el végig, és aprócska agyszerű képződményeddel próbáld meg teljességében felfogni az abban foglaltakat. Mellesleg gyakorold még a helyesírást is, mert ott vannak gondok. Egyébként sz@rral a majmok szoktak dobálózni, gratulálok a páratlan intellektusod ily módon történő megnyilvánulásához.
2023. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!