Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltartási szerződés szépségei,...

Eltartási szerződés szépségei, hogyan tudnék ellene tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végső elkeseredésemben fordulok ide, hátha történt valakivel hasonló eset és sikerrel jártak.


Nemrég elköltöztem egy kis faluba, ahol lakik egy magárahagyott 70 éves néni a szomszédomban, aki eltartási szerződést kötött egy roma családdal. Erős a gyanúnk, hogy életveszélyes körülmények között él, mert nagyon sokat fogyott azóta és sápadt.

Arra lettem figyelmes áprilisban, hogy 10 fő elég hangosan - alpári, trágár szavakat nem mellőzve -pakolja ki az idős néni holmiját és személyes tárgyait, majd verték szét kalapáccsal és fejszével. Eléggé aggódtam, hogy mi történik, ugyanis nem tudtuk mi lett a nénivel, akinek szeretett lakóhelyét teszik tönkre.



Másnap láttuk a nénit, aki látszódott, hogy retteg, fél, bár külsérelmi nyomok nem voltak láthatóak. Elvették a telefonját és nem hagyják magára, sőt még utcára sem engedik, nem tud élni a szabadságjogával.



Elkeseredésemben felhívtam a Családsegítő szolgálatot telefonon és közölték velem, hogy nincs felhatalmazásuk ebben segíteni, ezért keressem fel a rendőrséget, mert hozzájuk tartozik ez az ügy.


A rendőrség sem foglalkozik az üggyel. Azt mondták, hogy nem tudnak ebben segíteni, mivel ez egy személyjogi szerződés és csak rájuk tartozik, bizonyítekom meg nincs, hogy bántalmazzák, holott ki sem mentek hozzájuk. Jó mi?


Az eltartó családtól nem áll messze a gyámügyi és a rendőrségi ügyek, mint pl. a garázdaság,lopás sem. Több családtagja ellen is tudomásom szerint mennek rendőrségi eljárások és állítólag börtönre ítélték az egyik személyt súlyos testi sértés miatt.



A szomszédból átszűrődő hangokból olyasmi beszélgetést hallottam, hogy szeretnének hitelt felvenni a néni nevére, ami eléggé felháborító már első hallásra is.



A polgármesternek is jeleztem, aki szintén kidobta a nyakából az egészet.


Mégis akkor kinek jelezzem, vagy mi a fenét tudok csinálni, hogy ne öljenek meg egy embert?


A válaszokat előre is köszi!



2023. jún. 26. 19:08
 1/5 DK-s ***** válasza:
37%

Szerintem keresd meg az RTL klubot. ;)


Hamar lesz intézkedés.

2023. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

senkinek.


Neked - jogilag - tényleg semmi, de semmi közöd hozzá...


Az, hogy emberileg mi a helyzet, az más kérdés.


A néni tehet feljelentést. Ha akar.... (nem fog)


Te un. bejelentést tehetsz, legfeljebb a körülményeket leírva és - lehetőség szerint - dokumentálva, pl. csinál képeket a körülményekről, vedd fel a beszélgtést, ha tudod.

Megjegyzem a rendőrségnek igaza van, annyiban, hogy polgári jogsértés tényleg nem rájuk tartozik. De ettől még tájékoztathattak volna a bejelentés lehetőségéről.... hozzáállás kérdése...lett volna.

(de rendőrségen dolgozó jogászként látom, hogy a saját hiv. állományú "kollégáim" nem mindig állnak a szakértelem magas fokán...)

2023. jún. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor gyakorlatilag semmit nem tudok tenni. Szép kis világban élünk.
2023. jún. 27. 18:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szép világban bizony!


Nincs elég problémád, hogy lekösd vele magad?


Feltétlenül bele kell avatkoznod abba, ami nem rád tartozik?

És még - akár - veszélyes is tud lenni rád nézve?


Ha tényleg bűnözésből élnek, akkor szerinted mit csinálnak veled, a rájönnek, hogy te nyomtad fel őket?


Ez nem egy akciófilm, mester!

Akár komoly bajod is eshet....és a hozzátartozóidnak is.

2023. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"lakik egy magárahagyott 70 éves néni a szomszédomban, aki eltartási szerződést kötött egy roma családdal"


Ne haragudj, de ezt nem nagyon tudom elhinni. Esetleg ha a néni is roma, de egyébként...

2023. jún. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!