Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apukám örökölt egy fél házat...

Apukám örökölt egy fél házat amiről leszeretne mondani a nevemre a hagyatéki tárgyaláson azonban én nem kaptam meghívót a hagyatékira. Így is lemondhat a nevemre ott helyben? Vagy be se engednek?

Figyelt kérdés

2023. jún. 27. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beengednek. Nem kell meghívó.
2023. jún. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gugu Gabor ***** válasza:
25%
Mi a baj azzal hogy lemond a nevedre?
2023. jún. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát hogy én jelen esetben nem szerepelek a hagyatéki eljárásban és ez plusz procedúra lenne nekik hogyha lemondana a nevemre. Nem szeretnék potyára utazni sokat hogy ott azt mondják hogy kérjünk más időpontot a közjegyzőhöz
2023. jún. 27. 08:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívjátok fel a közjegyzőt, és beszéljétek meg vele, hogy lehetséges-e amit szeretnétek, és hogyan lehet megoldani.
2023. jún. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azon vagyok csak elérhetetlen az iroda :(
2023. jún. 27. 09:36
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Hagyatékról lemondani nem lehet. Azt vagy elfogadja az örökös, vagy visszautasítja. Illetve a hagyatéki tárgyaláson az örökösök köthetnek hagyatéki egyezséget. Pl. enyém legyen a ház, tiéd legyenek a földek. De ezt az egyezséget csak azok köthetik, akik tényszerűen örökösök. Te nem tartozol az örökösök közé, hiszen még apád él. Apád elfogadja az örökséget, majd azt követően neked ajándékozhatja. De ez nem tartozik a hagyatéki eljárás keretébe, az már egy másik ügy. Ezt kell a közjegyzővel tisztázni, hogy "ezt a másik ügyet" ott azonnal lebonyolítja-e.
2023. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

"Hagyatékról lemondani nem lehet."


Hát ez így nem igaz.


Le lehet mondani róla az örökösnek, de még az örökhagyó életében.

Ekkor kiesik az öröklésből az örökös, és a leszármazója "veszi át" a helyét a rangsorban.


De a hagyatékin erre már valóban nincs lehetőség, ott csak a visszautasítás játszik.

Ilyenkor az van, amit a 6 - os írt.

2023. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na végül elértük a közjegyzőt. Normális volt így mivel én voltam a kieséses örökös, az örökhagyó unokája így ott helyben átadhatta nekem.
2023. jún. 30. 08:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!