Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha itthon fizetés nélküli...

Ha itthon fizetés nélküli szabadságot kérek,vállalhatok-e Ausztriában bejelentett munkát?Voltam állásinterjún,felvennének de azt mondták mindenképp mondjak fel itthon.Én mentőövnek szeretném meghagyni a magyar munkám.Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

2023. júl. 1. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:

a fizetés nélküli szabit meg kell indokolni. Gyereknevelés, idős családtag gondozása, stb. Illik nem hazudni!

Vagy lehetőség van arra, hogy közöt megegyezéssel elengednek fizetés nélküli szabadságra. Megmondod hogy akarsz menni és vagy rábólintanak, vagy nem.

2023. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Amíg van egy főállásod, nem vállalhatsz másikat. Pont. Kivétel nincs.

És nem, nem tudod kijátszani, EU-n belül semmiképp.

Mentőövnek meghagyhatod a magyar állásodat úgy, hogy jóban válsz el a munkáltatódtól mikor felmondasz, és őszintén megmondod, hogy ha balul sül el a próbálkozás a sógoréknál, szívesen visszamennél. Más legális mód nincs.

2023. júl. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Milyen butaságot írsz 2es

Sokan vállalnak másodállást


Itt az egyedüli probléma a tb es az adó

Csak egy országban lehetsz tb regisztrált es adót out kell fizetned, ahol élsz


Értelemszerűen ez extra adminisztráció lenne az osztrák cég számára

2023. júl. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Ember, szövegértés!

Azt írtam, nem vállalhat két főállást egyszerre!

A másodállás, Nebenjob, nevezzük ahogy akarjuk, nyilván nem tilos. De a kérdező két főállást akar. Az pedig akkor is tilos, ha minden válaszomat lepontozod.

2023. júl. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2023. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából több embertől hallottam,hogy úgy ment ki dolgozni hogy itthon állományban maradt a munkahelyén.Azt gondoltam,csak bejelentem hogy a Tbt más országból kapom és nem bonyolultabb...
2023. júl. 2. 09:07
 7/9 anonim ***** válasza:

#4

Nem beszélj zöldségeket

Ilyen fogalom, hogy "főállás" nem létezik


Ha akarsz dolgozhatsz két 8 órás állásban is ha nem ütközik a kettő


Nyilván adókedvezmény nem érvényesíthető mind két helyen

2023. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Mt. valóban nem ismer ilyen fogalmat, a köznyelvben azonban létezik, és szerintem többé-kevésbé mindenki érti is. Ha te azon kevesek közé tartozol akik nem képesek ezt a fogalmat értelmezni, kérlek beszéld meg a gyámoddal, felügyelőddel hogy ne engedjen internetezni. Ha pedig csak kötözködés céljából kommentelsz, akkor mondhatok én akármit is.
2023. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pont ezért nem kell hülyeséget írnod.

Nincs ilyen munkajogi fogalom, ezért ilyet leírni butaság.


"Amíg van egy főállásod, nem vállalhatsz másikat. Pont. Kivétel nincs."


És még te vagy megsértődve és vagdalkozol

2023. júl. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!