Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi ideig képes egy alkohol...

Mennyi ideig képes egy alkohol szonda kimutatni egy sört vagy egy felest? Ha például este 8kor meg innék egy felest, akkor éjfélkor vagy 1kor már simán vezethetek?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy egy sör vagy egy feles(kb. ugyanannyi alkohol van mindkettőben) kb. 3 óra alatt kiürül, azonban azt is olvastam, hogy a lehelletből még akár 12-24 óra után is kimutatható.

Most akkor gyakorlatilag 3 óra után már nem mutatna alkoholt a szonda, vagy meg kell várni a 12-24 órát?

Ismerek olyanokat, akik egy sör után pár órával simán vezetnek, de szerintem nem éri meg a kockázatot.



2023. júl. 6. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mit olvastál, sok tényezőtől füg, és ez mindenkinél egyéni..a tuti, ha veszel egy kémiai szondás,középkategóriás alkohol szondát... ink 40 eret egyszer kiadni, mint utána a jogsi visszaszerzésére százezreket
2023. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*függ
2023. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Can egy haverom, az évekig estig ivott.. aztán reggel autó.. aztán kapott ajándékba egy szondát, és majdnem seggre ült mikor reggelente megfújta, és xx ezreléket mutatott a szonda. Évekig így járt, ha egyszer kieszedik, vagy balesete lett volna, akkor ugrott volnaa a jogis, ami a munkájához nélkülözhetetlen
2023. júl. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vegyél szondát. Nem egy vagyon.

[link]

2023. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szonda nem számít bizonyító erejű eszköznek, ugyanis nem a vér-alkohol szintet mutatja szükségszerűen.

Pl. ha valaki fél percig öblöget egy feles pálesszel, majd kiköpi, akkor a véráramba nem kerül alkohol(legalábbis kimutathatatlan mértékben), viszont a szonda meg bejelez.

Na most, egy egészséges, átlagos testméretű felnőtt férfi mája kb. 8 gramm alkoholt bont le óránként.

A sörnek a fajsúlya kb. ugyanaz, mint a vízé, tehát fél liter az 500 gramm, ha 4%-os, az azt jelenti, hogy van benne ~20 gramm alkohol.

Tehát ezt ~2,5 óra alatt teljesen lebontja a májad, azaz véredben nem marad alkohol.

Így aztán, ha esetleg be is jelez a szonda, akkor ragaszkodj a vérvételhez, ami viszont már nem fog kimutatni semmit.


DE!!!

Ehhez hozzá kell tenni, hogy egyénenként erősen eltérő lehet a máj alkohol-bontó képessége, ez, amit írtam, az átlag.


Ezért aztán erre inkább ne bazírozz, hogy bedobsz egy sört, és pontosan 2 óra 30 perc múlva már fordítod is el a slusszkulcsot.

2023. júl. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alkohol kalkulátor elég jó becslést ad. Abba szoktam beírni a szitut, reggel szonda és sose fújtam még értéket.
2023. júl. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!