Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan létezik, hogy egy...

Olyan létezik, hogy egy jogosítvány nélkül vezetőtől büntetésképpen elveszik annak a lehetőségét, hogy megszerezhesse a jogsit?

Figyelt kérdés
Tehát hogy valakinek nincs jogosítványa, és úgy vezet egy autót. És mondjuk így ittasan vezet, gyorshajt, büntetőfékez vagy balesetet okoz. Nyilván megbírságolják vagy elítélik. De olyan lehetséges, hogy az esetből kifolyólag esetleg pluszban még meg is fosztják annak a lehetőségétől, hogy lerakhassa a jogisítványt?

2023. júl. 12. 10:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

"A gyakorlatban viszont úgy néz ki, hogy az ittas vezető elmondja a bíróságon, hogy szánja-bánja, nagyon szeretne jogosítványt, be is iratkozott már iskolába stb, és a bíró csak pénzbüntetést szab ki, eltiltani nem fogja a vezetéstől (vagy nagyon minimális időszakra)."



Engem az ilyen "szánom-bánom bíró úr" feeling sose tudott meghatni.

Ha úgy láttam, hogy van értelme az eltiltásnak, hát eltiltottam, bár a végleges jelleggel soha nem tiltottam el senkit.

A legmagasabb időtartam, amit adtam talán 10 év volt....de az visszatérő "vendégem" volt és már meguntam a f@szságait + hogy tudatosan semmibe veszi a KRESZ előírásait.

2023. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező!


Aki el van tiltva a vezetéstől, az nem is vizsgázhat, amíg tart az eltiltás...így jogsit sem szerezhet addig.

2023. júl. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12: Csakhogy aki jogsi nélkül vezet, az eleve tilos dokgot csinál. Hogy lehet eltiltani attól, amit amúgysem szabad neki? :)
2023. júl. 17. 10:09
 14/16 anonim ***** válasza:
79%
#13 Ahogyan leírtuk...a jogsi megszerzésétől is eltiltják ilyenkor.
2023. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
80%

13 - as!


Úgy, hogy a kettő nem függvénye egymásnak.


A járművezetéstől eltiltás egy büntetés, amit akkor kap valaki, ha megszegi az erre vonatkozó szabályokat.

Ilyen szabály az is, hogy pl. engedély nélkül (értsd: jogsi nélkül) vezetett, ugyanis simán lehetséges vezetni jogsi nélkül is....más kérdés, hogy szabálytalan, és ha elkapnak, lesznek következményei.


Ilyenkor az eltiltás kiterjed arra is, hogy nem szerezhet jogosultságot (vezetői engedélyt) amíg tart az eltiltás.

2023. júl. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
78%

Itthon nincs ilyenre lehetőség. A megteremtése jogalkotói feladat, de szándék nélkül...


Nálunk jelenleg az a faramuci helyzet, hogy ha egyazon szabálysértést követi el valaki jogosítvánnyal, vagy anélkül, a jogosítvánnyal rendelkező fog jobban ráfázni.

2023. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!