Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Él még az a jogszabály miszeri...

Él még az a jogszabály miszerint büntetett előélettel nem lehet az ember mentős?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, jelenleg autószerelőként dolgozok de belefáradtam, szeretnék mást kipróbálni. Múlt héten az egyik mentősnek szereltem a kocsiját és azok alapján amit mesélt nagyon megtetszett a szakma. Kérdeztem őt is, azt mondta szerinte él ez a jogszabály de nem biztos benne.


Ezért is kérdezem itt.

Sajnos 18 éves koromban lopásra kényszerültem. Minden lopás élelmiszer szerzés céljából történt (baromfit meg zöldséget-gyümölcsöt loptam) azonban az egyik éjjel elkaptak és lecsuktak. Röviden ennyi.


Még azt szeretném megkérdezni, hogy ha él ez a jogszabály akkor nem évül el x év után? Nincs valami kibúvó ez alól?



2023. júl. 14. 14:35
 1/5 MDaniel98 ***** válasza:
53%
Igen, még él.
2023. júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha állami mentőszolgálatnál dolgoznál, akkor erkölcsi bizonyítvány kell a felvételhez. Tehát büntetlen előélet.


Az akkori bírósági ítéletet kéne megnézni, az rendelkezett arról is, hány évig számítasz büntetett előéletűnek az ítélet kiszabásától számítva. Szinte biztos, hogy 17 évvel a lopás elkövetése után már nem vagy büntetett előéletű.

Az is egy megoldás, hogy kérsz egy erkölcsi bizonyítványt, és ha abban az lesz leírva, hogy nem vagy büntetett előéletű, akkor meg is van válaszolva a kérdés.

Állásoknál általában 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítványt kérnek, tehát ha utána azonnal lépsz, ezt fel is használhatod a jelentkezésednél.


Arra azért számíts, hogy elég vékonyka kenyér ez. Nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet autószerelőből mentősnek váltani. Nem véletlenül keresik oda folyton az embereket.

2023. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Na igen erre voltam kíváncsi, hogy elévül e.


Köszönöm szépen a választ! :)

2023. júl. 14. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az eléggé cumi egy munka.
2023. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit loptál. Nézd meg az ítéletet és abba niztos benne van.
2023. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!