Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lakótársam drogot birtokol,...

Négyszögletű Kerék kérdése:

Ha lakótársam drogot birtokol, esetleg terjeszt nekem lehet bajom belőle?

Figyelt kérdés

Az enyém a lakás, egy ismerősömnek adtam ki bérbe az egyik szobát. Van szerződés, adózok utána, legális minden.


Egy közös barát néhány napja azt mondta kicsiben de árul drogot. Vényköteles gyógyszereket meg speedet mondott. Nyilván azonnal szembesítettem a lakótársam aki mindent tagadott és átnéztük a szekrényeket, fiókokat stb. Nem volt sehol semmi.


De nem hagy nyugodni a dolog. Egy házkutatás során az egész lakást szétszedhetik? Ha kár keletkezik közben azt ki téríti meg? Engem elővehetnek? Be tudnám bizonyítani hogy nekem semmi közöm az ő ügyeihez?


Komolyan gondolkozom rajta hogy elküldöm a fenébe, de tényleg nincs más bizonyítékom ellene mint hogy "valaki mondott valamit" ami egyébként lehet csak rosszindulatú pletyka, ez is benne lehet a pakliban..



2023. júl. 14. 22:57
 1/6 szántóvető ***** válasza:
79%

Egy házkutatás során az egész lakást szétszedhetik?-természetesen,szét is fogják.

Ha kár keletkezik közben azt ki téríti meg?-senki.

Engem elővehetnek?-természestesen,elő is fognak és bent tartanak.

Be tudnám bizonyítani hogy nekem semmi közöm az ő ügyeihez?-mivel az egészet rád kenné ezért nehezen mosnád tisztára magad az biztos.és ki tudja hogy sikerülne-e nem-e lennél bűnrészes a végére.

Jó éjszakát.

2023. júl. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pintér László ***** válasza:
37%

Nálam fű miatt voltak kint a Rendőrök. Nem szedtek szét semmit. Pár fiókot átnéztek, lefoglaltak egy grindert meg egy pipát, aztán ennyi. De gondolom ez rendőre válogatja meg az, hogy mégis mekkora tételről, milyen komoly dologról van szó. Piti dílernek pár gramm speedért nem fogják kiforgatni a házát. Ha meg nagyobb tétel, oda valószínűleg visznek kutyát az meg megtalálja.


(( Amúgy ha van eladó speed, Engem lehet érdekelne! Akarok gipszkartonozni, jó lenne hozzá kis turbó! :) ))

2023. júl. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pintér László ***** válasza:
ezt*
2023. júl. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ez sok mindentől függ...


Nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, amit az 1 - es válaszoló mond:

Mi van, ha rád keni az egészet?


Ha nem ez a helyzet:

Kérdéseket a yard akkor is fel fog tenni...

Arra kíváncsiak, hogy segítetted - e valahogy az elkövetőt....


Ha viszont rád keni:

Ez bonyolultabb... bár bizonyíték kell, hogy tiéd volt a drog.

Ha te tagadsz, az előéletedben nincs ilyen jellegű bűncselekmény és nincs egyéb bizonyíték a birtoklásra, csak a másik szava, aki viszont lehet, hogy már volt ilyenért felelősségre vonva...

hát akkor megúszhatod.

2023. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Röviden: igen, lehet bajod belőle. Szabadulj meg tőle, ahogy tudsz, ha nem akarsz kockáztatni.
2023. júl. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Inkább elküldöm akkor
2023. júl. 21. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!