Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszakövetelheti az ajándékokat?

Visszakövetelheti az ajándékokat?

Figyelt kérdés

Szakítottam párommal akitől kaptam egyszer egy 200ezer forintos laptopot egyszer pedig felesbe vettünk egy 110ezreset anyukamnak.mindkettorol nálam van a blokk hogy ki vannak fizetve, viszont a volt párom családja rendőrséggel fenyeget ha nem adom vissza vagy nem fizetem ki őket. Megtehetik ezt jogilag? Az a röhej hogy exemnek nem kellenek vissza de a családja pattog és félek hogy őt is befolyásolják vele


Megnéztem hogy a szokásos mértékű ajándékok mint a telefon ékszer stb nem visszakövetelhető de nem tudom egy laptop annak számít-e


Kérlek segítsetek mert nagyon ki vagyok borulva😭 nincs pénzem jelenleg se kifizetni se másikat venni. Én se kértem semmit vissza amit neki adtam és rengeteget költöttem rá nem értem hogy keveredhettem ebbe bele😭



2023. júl. 15. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem súlyos jogsértésre hivatkozva követelné vissza az ajándékot, úgy arra olyan esetben van lehetőség a törvény szerint, ahol az ajándékozó létfenntartása érdekében van erre szükség.

Meg ugye ott van a kitétel, hogy szokásos mértékű ajándék eleve nem követelhető vissza. Ez a szokásos mérték jellemzően a felek vagyoni helyzete alapján kerül megállapításra.

Azaz, hacsak nincs olyan helyzetben a fickó, ahol egy laptop ára is képes lenne a földhöz vágni, nemigen van jogi alapja egy ilyen követelésnek.


Ja, meg ugye kizárólag az ajándékozónak van erre jogi lehetősége. A családja akkor is hiába pattog, ha amúgy jogos lenne a dolog.

2023. júl. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Becstelen emberrel nem szabad becsületesen viselkedni.

Nem tudom, készpénzzel fizettétek ki? Az lenne a legjobb verzió.

Kérem szépen, nálam van a blokk, én vettem, hasta la vista!

Ha kártyával fizettetek és a tiéd volt a kártya, akkor is tiszta sor. Akkor van gond, ha nem a te kártyáddal lett fizetve. Szerintem a bankban vissza tudják keresni a tranzakciót, ha ő fizette kártyával, ebben az esetben mondhatja, hogy az övé.

De egy laptop érzékeny, sérülékeny jószág, főleg, ha vissza kell adni😃.

Ha kp-ben fizettétek és a blokk nálad van, akkor téma lezárva, az a te laptopod.

2023. júl. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Röhögd ki őket, ezért nem fognak perelni. A rendőrség se avatkozik ilyen családi perpatvarokba.
2023. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az egyik biztos készpénzes volt. Ott látok visszajárót is. Bocsánat de nem értek hozzá ha kártyával fizetet mit szoktak a blokkra írni? Feltüntetik hogy kartyaval volt?
2023. júl. 15. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!