Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olvasgattam az alaptörvényköny...

Olvasgattam az alaptörvénykönyvet és ezt nem értem. Valaki?

Figyelt kérdés
Idézem: "Magyar állampolgár Magyarország területéről nem utasítható ki, és külföldről bármikor hazatérhet. Magyarország területén tartózkodó külföldit csak törvényes határozat alapján lehet kiutasítani. Tilos a csoportos kiutasítás." Tehát ha pl. Amerikában elkövetek egy súlyos bűnt de, amíg nem derül ki hazajövök és élek itthon vidáman? Valaki ezt el tudná magyarázni? Nem mintha vonatkozna rám :,D csak érdekel.

2023. júl. 17. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem derül ki bárhol élhetsz vidáman.

Az pedig hogy bármikor hazatérhetsz nem jelent büntetlenséget.


Az eredeti kérdésre visszatérve a kiutasítás mint büntetési forma a saját állampolgárral szemben nem alkalmazható.

2023. júl. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

" Amerikában elkövetek egy súlyos bűnt de, amíg nem derül ki hazajövök és élek itthon vidáman"


A kiutasítás és a kiadatás az teljesen más intézkedés... :D

2023. júl. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na így már világos, kösz 2-es :D
2023. júl. 17. 00:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"A kiutasítás és a kiadatás az teljesen más intézkedés"

Ezért nem értettem a kérdést, egyszerűen nem tudtam összerakni hogy mi köze van egy USA-ban elkövetett bűnnek a magyar kiutasításhoz :D

De igen, ez két külön dolog és ahogy az első válaszoló is írta, Mgyarország saját állampolgárt nem utasíthat ki és a magyar állampolgárságától sem foszthatja meg.

2023. júl. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 DK-s ***** válasza:
0%

XD


Kicsit el vagytok tévedve!


Büntető törvénykönyv


II. FEJEZET

A MAGYAR BÜNTETŐ JOGHATÓSÁG


Területi és személyi hatály


3. § (1) A magyar büntető törvényt kell alkalmazni


c) a magyar állampolgár által külföldön elkövetett olyan cselekményre, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény.



Akinek nem tetszik, lázadjon Orbánnak.


Tehát ha Hollandiában elszívsz full legálisan egy füves cigit, elvileg Magyarországon ezért "megbaxhatnak"! Az Orbáni törvényi lehetőség adott.

2023. júl. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Kicsit el vagytok tévedve!"

Miben vagyunk eltévedve? Egyik választ sem cáfoltad meg, a kérdés is a kiadatásról szól, nem a büntethetőségről. Ráadásul a kérdező még külön ki is emelte, hogy "ha nem derül ki", márpedig ami nem derül ki, azt igen nehezen lehet büntetni :D

2023. júl. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 DK-s ***** válasza:
25%

#6-nak:


Ha még egyszer alaposan elolvasod a kérdést, akkor észreveheted, hogy igazából nem tett fel konkrét kérdést. Az alapxar értelmezéséhez kért segítséget, és én rámutattam hogy a válasz nem az alapxarban, hanem a Btk-ban található, bármi egyéb, KONKRÉT kérdése lenne ezzel kapcsolatban.

2023. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 DK-s ***** válasza:
0%

"bármi egyéb,"


* ha bármi egyéb,

2023. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!