Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetne állandó lakcímem...

Hogy lehetne állandó lakcímem egy lakóautó?

Figyelt kérdés

Szoftverjellemzőként nem vagyok helyhez kötött, így ha én nem szeretnék állandó helyen élni, hanem egy lakóautóban élnék, és járnám a világot.

Akkor hogyan tudnám ezt megtenni?

Pár problémás dolog ebben, hogy saját ingatlan állandó lakcím hiányában, bankszámla (Kiváltható pl. revolult), lakóautó hova fog tartozni, hol kell kötelező biztosítást kötni cím hiányában, vállalkozóként hogyan tudok tevékenykedni, hova kell adózni ha pl. 3 hónap olasz, 3 hónap spanyol 3 hónap német országban élek, vagy is pár hónapnál tovább egy országban se vagyok. Cég bejegyzés esetén céghely szolgáltatást hol éri meg ilyenkor?



2023. júl. 19. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gógli, lakcím szolgáltatás. Vannak cégek amik pont ezzel foglalkoznak legálisan.
2023. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Sehogy. Kell lenni egy állandó lakcímednek, ahova mennek a hivatalos levelek, és át is veszi valaki, és továbbítja neked.
2023. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Lakcímet szolgáltató cég vagy ismerős, rokon címére bejelentkezni. Mivel nem helyhez kötött a munkád, így csak ott adózol, ahová be van jelentve.
2023. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, lakcímed ott lehet aminek van címe. A lakóautónak nincsen saját címe, csak annak a helynek esetleg ahol parkol.

Ha megengedi neked a kemping vagy az akinek a telkén áll a lakóautód, akkor azt a címet bejegyeztetheted lakcímként is, de akkor minden alkalommal változtatnod kell ha odébb állsz.

A lakcímed nem azért kell, hogy be tudjanak téged tenni a listába, hogy na, ennek is van lakcímkártyája, hanem a lakcímed feljogosít vagy kötelez dolgokra. A lakcímed szerint mehetsz szavazni, ott veheted igénybe térítés mentesen az egészségügyi ellátásodat, oda kötelesek felvenni a gyerekedet óvodába, iskolába, ott kérhetsz az önkormányzattól bizonyos dolgokat, ahogy oda kell adót fizetned.

Keress egy helyet amit bejegyeztethetsz állandó lakcímként, ez lehet a szüleid háza, egy haverod vagy rokonod, netán egy cég akit ajánlottak. A postán meg bérelj postafiókot, hogy legyen levelezési címed és küldesd mindig át az oda érkező küldeményeket abba a postahivatalba ahol éppen tartózkodsz a munkád miatt!

2023. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4: 7 éve nem kaptam postán semmit, orbán levelén meg népszámlálós cumón kívül...

Számlák de még a NAV levelek is elektronikusan érkeznek.

Ezért se értem minek ez a nagy fix cím mánia.

Mondanám az orvosi ellátást, de azt is magán egészségügyben kell csinálni, mert előbb hal meg a beteg, mint hogy sorra kerül, és ha be is kerül, kakilnak rá... (Mondjuk ez miatt pl. nem szívesen fizetném a magyar TB -t, ha kakit se kapunk érte)

2023. júl. 19. 13:39
 6/8 A kérdező kommentje:
#1: lakcímről nem tudtam, csak cég székhelyről, de utána nézek ennek is.
2023. júl. 19. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

#5 Pont azt írod le hogy nem is jársz itt orvoshoz akkor honnan veszed ezeket a baromságokat?

A magyar egészségügy nagyon jó, csak nem olyan száll

lodai komfortú, mint egyes bezzegországok ellátása. Veled ellentétben sajnos nekem és a családom tagjainak sokat kell orvoshoz járnunk és az utóbbi években több nagyon súlyos műtéten, hosszabb kezeléseken, kórházi ellátáson is át kellett esnünk.

Le a kalappal a szuper orvosok előtt és köszönet azért a sok jó ellátásért amiben részesültünk - térítés mentesen, csak a befizetett TB járulékunkért cserébe.

Hogy közben nekem kellett bevinnem a vécépapírt meg mi kellett bevigyük a pelenkázott édesanyámnak a popsikrémet a kórházba vagy éppen egy több ágyas szobában volt apósom a szívműtétje után, netán rokonomnak esetenkét másfél-két órát kell várnia a rendelő előtt mikor mennie kell felülvizsgálatra hogy tovább kaphassa ingyen a milliókba kerülő életben tartó kezelését, vagy hogy lepusztult volt a folyosó ahol vártam amíg a páromat műtötték és mentették meg a kezét egy közel 5 órás műtét során, az qrvára nem érdekel. Ha neked menüválasztásos ellátás, meg különszoba kell azt most is megkaphatod bármelyik magán klinikán és garantáltan nem fog még az sem annyiba kerülni, mint amennyit fizetnél érte bezzegamerikában.

2023. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7: pont azért nem járok, meg ismeretségi körből épp elég amit látok...

pl. most elvileg bűncselekmény a boríték adás, de jelenleg is csak az ér ott el valamit aki ad.

Győr, Zalaegerszeg, Szombathely... mindegyikben tudok orvosokat, akik ismeretségemből, fogadtak el 40 és 100 ezer közti borítékot. (Szülészet, Sebészet, de még nő gyógyászaton is 20 hetes terhesség megszakításához - (papíron 12))

2023. júl. 19. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!