Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van az, hogy ma a...

Miért van az, hogy ma a világon bárki támogathat tömeggyilkos eszméket? Pl sok orosz zászlós profilt látok a Facebookon, de akad olyan is aki nyíltan kommunista. Na de ha valaki azt meri mondani, hogy ő Náci, akkor jujj jujj.

Figyelt kérdés

2023. júl. 19. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
A népirtó, tömeggyilkos USA profiljai nem zavarnak?
2023. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akár.

Én most a Náci eszmére vagyok kíváncsi.

Azt üldözik a legjobban.

2023. júl. 19. 16:03
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Tudod az úgy van, hogy megölhetek egy embert és akkor gyilkos vagyok. Csak az a baj, hogy elüthettem autóval, mert átment váratlanul előttem, mert én voltam figyelmetlen, mert gyorsan mentem, mert részeg voltam stb. Aztán lehet hogy késsel leszúrtam, lehet hogy lelőttem, véletlenül tettem, vagy éppen előre kitervelten bosszúból vagy kiraboltam egyben stb.

És ezek csak a legegyszerűbb esetek.


Az eszméket emberek alkotják jól meghatározott céllal. És e pillanatban a világ eléggé egyöntetűen elfogadhatatlannak tekinti a nácizmust, mert az kifejezetten a népírtás érdekében jött létre. A sztálini (és más) terrort a világ hasonlóan elítéli, tudja, hogy (igaz, sokkal hosszabb idő alatt) rengeteg embert öltek meg, de a francia kommün is kommunista eszmék szerint jött létre, a fél világ egy időben ilyen nézeteket vallott, a kibucokat másképp nevezik, de az eszme sok tekintetben azonos. Csak kellő szűklátókörűséggel és tudatlansággal szokták összevetni a nácizmussal.

A többi diktatúra pedig nem ilyesfajta eszmevilág mentén, sokkal inkább személyi indítékok alapján működik.

2023. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Mert semmilyen törvény nem tiltja, hogy az ember hülye legyen, sem azt, hogy rokonszenvezzen bármilyen eszmével. Sem az nem bűn, hogy azt mondod, egyetértesz a náci ideológiákkal. Sem az, hogy kiállsz az ukrajnai orosz agresszió mellett. Sem az, hogy azt állítsd, a kommunizmus a legjobb társadalmi berendezkedés. A többség persze hülyének fog nézni. De bűnnek ettől még nem bűn.
2023. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Aki orosz zászlós az eleve nem tömeggyilkos eszméket támogat. No aki ukrán zászlós az már inkább.
2023. júl. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

Ukrán nácik id jók lesznek kérdező?


Ez megfelel !?


[link]

2023. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ukránok nem nácik
2023. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Országonként változó, mit szankcionálnak. Pl. a cseh és a német állam bünteti a putlerista propagandát.
2023. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Tehát megállapíthatom, errefelé a nácizmus egy nemcsak elfogadható, hanem kifejezetten kívánatos dolog. Köszönöm, most már tudom, errefelé miért lehetnek elmebeteg diktátorok hatalmon, sőt támogatottan. Szorgos kereséssel sem találtam másik ennyire perverz társadalmat.
2023. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, Te hogy facebook-ozol, de én még egyetlen orosz zászlós profilt sem láttam. Ha zászló virít vhol, az sárga-kék, ami ukrán. Nem lehet, hogy kevered a kettőt?
2023. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!