Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon legális házi...

X0 kérdése:

Magyarországon legális házi feladatot adni?

Figyelt kérdés
Diák és tanár se vagyok. Van van olyan törvény, mely megengedi, hogy ha a diák nem csinálta meg a házi feladatot, akkor amiatt mondjuk 1-est adjon a tanár? Mert az egy dolog hogy felelteti belőle, de ha a feleléskor ott helyben meg tudja oldani, akkor nem kellene 1-est adnia. Ezen kívül tudtommal 1 tanórán legfeljebb 1 jegy adható. Köszi.

2023. júl. 19. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Kaptam én annó 3-4 egyest is 1-1 órán úgy hogy témazáróimat nem tudta lehúzni a legtöbb tanár, 4es 5ösek voltak.

Nem írtam soha házit, mert baromságnak gondoltam. Felesleges időtöltésnek.

2023. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Van van olyan törvény, mely megengedi, hogy ha a diák nem csinálta meg a házi feladatot, akkor amiatt mondjuk 1-est adjon a tanár?"


A törvények nem azt írják le, hogy mit szabad, hanem azt, hogy mit nem. Azaz mindent szabad, amit nem tilos. Nos, a házi feladat nem tiltott. Az egyes nem tiltott. A kettő együtt nem tiltott.

2023. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen én is utáltam házit csinálni, de most megyek 11. osztályba és rájöttem hogy nagyon sokat segít annak érdekében hogy jó jegyekkel menjek továbbtanulni. Megérted velük jobban az anyagot. A tanulást nagyon meglehet szeretni. Régen nem gondoltam volna hogy ilyet mondanék :/ de hát ja , mostmár itt vagyok, nagyon tud változni az élet
2023. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2-es: ha elő van írva, hogy az órai teljesítményt kell osztályozni, és nincs külön megengedve hogy házi feladat adható, akkor bizony nem adhat érte elégtelent ha nincs meg, legfeljebb felelteti belőle és azt osztályozza. Tudtommal nem legális 1-est adni csak azért mert nincs meg a házi feladat. Valamint igazolatlan órán se adható jegy.
2023. júl. 19. 21:29
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és nem emlékszek rá, hogy egyetemen akár csak egyetlenegy alkalommal is lett volna házi feladat. Fizikából egyáltalán nem volt, programozásból kötelező program volt egyes tantárgyaknál: 1 tantárgyból legfeljebb 1 darab.
2023. júl. 19. 21:42
 6/12 Justinianus ***** válasza:
82%

Miért nem az óvodát hasonlítod össze a doktori iskolával?

Jó neked, ha nem volt házi feladatod az egyetemen, én úgy emlékszem, nagyjából minden tárgyból négy-ötszáz oldalas könyvet kellett otthon megtanulni.

2023. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os: a tananyagot nálunk is meg kellett tanulni, de házi feladat nem volt a kötelező programokon kívül, ez is csak egyes tantárgyaknál volt, 10-nél is kevesebb, a félév végén kellett leadni a számítógépprogram forráskódját e-mail-ben. Matematikából, fizikából sose volt házi feladat! Nyilván a diplomamunkát otthon meg kellett írni, illetve fizikából a laborjegyzőkönyvet vagy vázlatát elkészíteni előre.
2023. júl. 19. 22:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, iskolát utoljára 4. osztályban láttál, ugye? Hogy lehet ennyi butaságot összehordani?

" Van van olyan törvény, mely megengedi, hogy ha a diák nem csinálta meg a házi feladatot, akkor amiatt mondjuk 1-est adjon a tanár?"

Ha az volt a feladata a diáknak, hogy készítse el otthon a megadott munkát akkor hiába házi feladat a neve, nem készítette el. Akkor adható rá egyes. Ezzel az erővel nem lehetne sem beadandó feladatokat, sem házi dolgozatokat készíteni.

Amúgy az elektronikus naplóban a jegyeknél is ott van a házi feladat kitétel, tehát alapból be van állítva, hogy a házi feladatra jegyet adhatnak.

"Mert az egy dolog hogy felelteti belőle, de ha a feleléskor ott helyben meg tudja oldani, akkor nem kellene 1-est adnia."

Csakhogy nem az volt a feladata, hanem hogy készítse el. Elkészítette? Nem. Ha meg tudja oldani ott helyben, akkor el tudta volna készíteni előtte otthon is. A felelés egy másik jegy, mert más a feladat.

"Ezen kívül tudtommal 1 tanórán legfeljebb 1 jegy adható. "

Rosszul tudod. Ha akarok 40 jegyet is adhatok egy tanórán ha van 40 osztályozni való.

"ha elő van írva, hogy az órai teljesítményt kell osztályozni, és nincs külön megengedve hogy házi feladat adható, akkor bizony nem adhat érte elégtelent ha nincs meg, legfeljebb felelteti belőle és azt osztályozza. "

HA elő van írva.

De nincsen előírva.

Ha az iskola házirendjében szerepel, hogy házi feladat miatt nem lehet 1-est adni, akkor nem lehet, de nem fogsz ilyet találni.

"Tudtommal nem legális 1-est adni csak azért mert nincs meg a házi feladat. Valamint igazolatlan órán se adható jegy."

Igazolatlan óra azt jelenti, hogy hiányoztál és ezt nem tudod igazolni, hogy miért. Attól még a tanár ott van, a feladatod meg nincsen, a határidő letelt. ha igazolt lenne a hiányzásod - vagyis oka lenne annak, hoyg nem voltál ott, akkor lehetne azt mondani, hogy nem volt lehetőséged a feladatot beadni.

"Ja és nem emlékszek rá, hogy egyetemen akár csak egyetlenegy alkalommal is lett volna házi feladat. Fizikából egyáltalán nem volt, programozásból kötelező program volt egyes tantárgyaknál: 1 tantárgyból legfeljebb 1 darab."

Nem csoda ha nem emlékszel, nem hiszem hogy valaha is jártál volna egyetemen. Amúgy rengeteg a házi feladat az egyetemen, szaktól függő mennyiségben.

Amúgy olvasd már vissza miket írsz le! Nem emlékszel hogy egyszer is lett volna, majd közlöd, hogy 1 tantárgynál legfeljebb 1 darab lehetett. Ami nincsen abból nem lehet tantárgyanként 1, ha meg van, akkor volt házi feladat.

"de házi feladat nem volt a kötelező programokon kívül, ez is csak egyes tantárgyaknál volt"

Vagyis neked is volt házi feladatod, emlékszel is rá és nem is egy tárgynál. A többinél is volt, csak az "kötelező program" volt. Mi van?????

nem kellene gyógyszerre inni, látod ilyen csúnya vége lesz!

2023. júl. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Annyira bírom amúgy az ilyen önjelölt jogászokat :D


Arra nem képes, hogy az általános iskolai házi feladatát megoldja, de internetes fórumokon már doktori címmel rendelkező jogászként tevékenykedik :D

2023. júl. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Én még első éves joghallgató koromban is kaptam házi feladatot, igaz, akkor már nem így hívtuk, hanem "beadanadó dolgozatnak".


De tudod mit? Örömmel csináltam én is, és más csoporttársam is.


De ha már jogászkodsz:

A számonkérés - törvényileg is - a tanár feladata (joga és kötelessége), ugyanúgy a gyereknek is kötelessége a követelmények teljesítése az előmenetelhez.

Ezt - általános és középiskolás gyerekek esetén - a köznevelési törvény írja elő, mind a gyerek, mind a tanár részére.


Az viszont, hogy (a kerettanterv részeként) a tanár közvetlenül milyen módon kéri számon a gyerekektől a tanítottakat, azért hogy, az osztályzat adási kötelezettségének eleget tegyen, az már a tanár egyéni számonkérési módja határozza meg.

Ha ehhez házi feladatot kell adnia, akkor úgy, ha dolgozatot kell íratni, akkor úgy.

Erről csak általánosan rendelkezik a jogszabály, külön nem, és nem kell, hogy rendelkezzen.

2023. júl. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!