Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha készítek egy URL átirányító...

Ha készítek egy URL átirányító oldalt, és a látogatók illegális/törvénytelen tartalmú webhelyekre irányító hivatkozást hoznak létre, azért engem terhel valamilyen jogi felelősség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vannak ilyen oldalak (URL átirányítás, URL rövídítő), arra jók ezek, hogy egy hosszabb URL-ből egy rövidebb, könnyen megjegyezhetőt csinál.

Viszont a felhasználó bármilyen oldalra hozhat ezzel létre átirányítást. Az a baj, hogy akár illegális, bűncselekménnyel kapcsolatos weblapokra is mutathat egy ilyen átirányítás.

Én viszont a szerveremen (domain nevemen) semmilyen illegális tartalmat nem tárolnék, lényegében csak külső weboldalakra hivatkoznék, illetve irányítanám a látogatókat.


Ha valaki az én szolgáltatásomat illegális tartalmakra történő átirányításokra használja, abból nekem lehet bajom annak ellenére, hogy ezek nem az én szerveremen vannak, illetve az átirányítás befejezése után már nem is az én domainem jelenik meg a címsorban?


Köszönöm szépen a segítséget.



2023. júl. 23. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.
2023. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen
2023. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor így a számomra nem érdemes belevágni egy ilyen oldalba.
2023. júl. 24. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!