Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pszichiátrián feküdtem az...

Pszichiátrián feküdtem az elmúlt 5 évben 4x9 hónapot! Jelentkeztem előtte egy egyetemeói szakra. Tudom azt kérvényezni, hogy betegségemre, kezelésemre hivatkozva lerakhatom az államvizsgát?

Figyelt kérdés
Egyszerű szak, nem orvosi vagy jogász, elméleti az egész.

2023. júl. 25. 22:36
 1/7 A kérdező kommentje:
*egyetemi
2023. júl. 25. 22:38
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
persze,pont elmeháborodottakra van szükség.töltsd már fel az orvosi zárójelentést.
2023. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én őrültzseni vagyok. Maga meg nem!
2023. júl. 25. 22:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az államvizsgának meg vannak a feltételei és azokról már lemaradtál, túl hosszú idő telt el.

Közben kellett/lehetett volna halasztást kérned amikor évente kellett tolnod az idejét. Akkor évről évre adhattak volna engedélyt rá, de 4 évvel később ez már nem lehetséges.

Azt kérdezd meg tőlük, hogy mivel a vizsgáid megvannak, mit kell csinálnod ahhoz most, hogy államvizsgázhass. lehet, hogy újra kell írnod a diplomádat vagy csak be kell adnod újra úgy ahogy van, netán valamit kell rajta még dolgoznod. Lehet hogy csak újra meg kell védened.

Sajnos ennyi év kihagyás közben változnak az egyetemi szabályok is és már nem biztos hogy ugyanazok a követelmények érvényesek egy államvizsgázóra, mint rád voltak korábban, a hallgatói jogviszonyod meg azóta már megszűnt velük, nem folyamatos a képzésed.

Mindenképpen keresd meg a szakodhoz most tartozó ügyintézőt és tőle kérdezd meg, hoyg ilyen esetben mik a lehetőségeid, kihez kell fordulnod stb.

Az egyetemnek az a jó, ha a megkezdett képzésed végén diplomát kapsz, mert akkor ők is sikeresnek számítanak, tehát meg fogjátok tudni találni annak módját, hogy miképpen szerezd meg. lehet hogy újra be kell iratkoznod, a tantárgyaidat el kell fogadtatnod, és a diplomádat kell valamiképpen védésre megcsinálnod majd így juthatsz el az államvizsgához. Ezt éppen úgy meg tudod tenni a következő félévben, mintha csak meg kellene várnod az államvizsgát januárban.

2023. júl. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Semmilyen vizsgám nincsen, csak tudom a teljes anyagot!
2023. júl. 26. 00:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nem mehetsz államvizsgázni ha nem is jártál egyetemre.
2023. júl. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szegény elesett kérdező! xD
2023. júl. 26. 08:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!