Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor (2023.07.31) mi a...

Most akkor (2023.07.31) mi a helyzet a fúrt kutakkal?

Figyelt kérdés

Júniusba megjelent ez a hír:

[link]


DE:

honnan tudom, hogy védett területen vagyok, vagy nem? Azaz vonatkozik-e rám az amnesztia? Szóljak a jegyzőnek, hogy kutam van és tájékoztatásra van szükségem, hogy akkor vonatkozik-e rám az amnesztia vagy mégsem?

NEM találom sehol a térképet, ami segítene!


"Meghatározták háztartási vízigényt: ez az évi 500 köbmétert meg nem haladó mértékű vízhasználat"

Fogalmam sincs, hogy ez a gyakorlatban mennyi mennyiség, de mivel bizonyítom, hogy ezt pl el se tudom érni?


Még mindig nagyon homályos ez az egész nekem!



2023. júl. 31. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

nagy humbug az egész, a kormány látványosan kihátrált, és csináltak egy összebuherált jogszabályt.

Az sem állapot, hogy mindenki kénye-kedve szerint fúr kutakat, de az sem állapot, hogy a meglévő kutak tulajdonosaira több száz ezres költséget hárítanak.

Szóval nekem ez olyan, hogy most bemondásra fog menni a dolog. Az egésznek úgy lenne értelme, hogy ahogy a kérdező írta: szólok a jegyzőnek, aki hitelesített eszközzel megméri a kút mélységét, és birtokában van annak az ismeretének, hogy az adott területen hol van a vízzáró réteg és eszerint dől el, hogy kell-e az engedélyezési procedúra, vagy nem.

2023. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"honnan tudom, hogy védett területen vagyok, vagy nem?"


Ott van benne a cikkben, csak figyelni is kéne arra, amit elolvasol:

"A térképet első alkalommal augusztus 31-ig kell közzétenni."


"Fogalmam sincs, hogy ez a gyakorlatban mennyi mennyiség, de mivel bizonyítom, hogy ezt pl el se tudom érni?"


Az 500 m3 az gyakorlatban is 500 m3.

Hogy te mennyit fogyasztasz, azt mi innen nem fogjuk tudni megmondani, kicsit erőltesd meg magadat, és próbáld meg közelítőleg kiszámolni a valós fogyasztásodat..

2023. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!