Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőeljárásban a kirendelt...

Büntetőeljárásban a kirendelt védő ügyvéd mért 1 nagy nulla?

Figyelt kérdés
Elkezdi meg kell néznie a BTK-ban meg a többi könyvben mi-micsoda...beszéltem rendes ügyvéddel aki kente-vágta 2 perc alatt ingyen...persze csak árajánlatot kértem nem tudtam megfogadni :-(

2023. aug. 3. 15:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Benne van a kérdésedben. A rendes ügyvéd pénzért dolgozik, a kirendelt ügyvéd meg valami rendeletben meghatározott alamizsnát kap, ezért nem fog energiát belefektetni.
2023. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

1. A kérdésben elhangzó állítás hamis.

2. A minőséget meg kell fizetni. Ez a piac törvénye. És a természeté is. Az emberé nem biztos.

3. Embere válogatja, ügye válogatja. Egy nyilvánvaló bűntettet elég kis eséllyel véd ki a legtökéletesebb ügyvéd is. Egy nyilvánvalóan hazug vádat elég nagy eséllyel véd ki egy kirendelt ügyvéd is.

2023. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%
Mert ingyen van, te kis buta.
2023. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Te kapod azokat akiket nem bérel fel senki magán úton.


Elégséges eredménnyel is lehet végezni az egyetemet és lehet kiváló eredménnyel is.


Ha nincsen pénzed akkor kapsz egy elégséges ügyvédet.

2023. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
6000 forintos órabért kap igen.De nem szabadna butának tűnnie szerintem ha elvállal kirendeléseket.Nem kötelező.Van olyan ügyvéd aki nem vállalja az ilyet.1 rendszer dobta ki a nevét az itteni rendőrségen.1 ügyvédi listából aki vállal ilyen munkát is.
2023. aug. 3. 15:36
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hívják?
2023. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 DK-s ***** válasza:
100%

Jobb ha tudod, hogy valszeg nem ügyvéd, csak gyakornok.


A kirendelt munkára az ügyvédek, a legtöbbször csak gyakornokot küldenek.

2023. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 DK-s ***** válasza:
79%

Bár az hogy gyakornok, nem jelenti hogy rossz is!


Én kaptam egyszer egy olyan gyakornokot, aki nagyon "belendült".


Tisztára úgy viselkedett, beszélt, és "logikázott", mintha egy amerikai tárgyaló-teremben lennénk. Még a bíró is vigyorgott rajta.


Viszont úgy kimosott a xarból, hogy a végén már én is elhittem hogy ártatlan vagyok. XD

2023. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

2/5

Gyanúsításkor olyan minősítést nem közöltek velem egyszer sem, mint amivel a vádemelési javaslatban a Nagyatádi Járási Ügyészség meg akart vádolni,és ezt továbbították a Nagyatádi Járásbíróságra.

Büntetőeljárás során több gyanúsításmódosítás történt velem szemben a rendőrségen.

Legjobb tudomásom szerint nem lehet olyannal megvádolni amivel előtte nem voltam gyanúsítva a rendőrségen!

Na ezt kérdeztem tőle és nem tudta a választ azóta nem hívtam telefonon sem... :-) Ügyvédváltást fogok indítványozni szerintem.Amúgy több ügy volt egyesítve 2021 óta és van ami megszüntetésre került.Lehet belekeveredett aki fogalmazta a papírt,de az ítélkezési szünet miatt nincs fogadónap sem :-( Nem tudtam iratot egyeztetni velük.

2023. aug. 3. 15:52
 10/24 DK-s ***** válasza:
51%

#9-nek (kérdezőnek):


Meg lehet vádolni bármivel. Az teljesen mindegy, hogy előtte meg voltál -e vele gyanúsítva?


Az ügyész a teljes nyomozati munka eredménye alapján készíti el a vádiratot, ő dönti el, hogy mely cselekményed minek minősül. Bármivel vádolhat, ami a nyomozati anyagokból világosan kivehető.

2023. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!