Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » UK-ban élve, ha az orvos...

UK-ban élve, ha az orvos felír nekem orvosi marihuánát gyógyászati célból, akkor azt én behozhatom Magyarországra és fogyaszthatom legálisan?

Figyelt kérdés
Tehát elmegyek az orvoshoz Angliában, ő felír nekem marihuánát gyógyászati célból. Ezzel együtt kiállít számomra egy papírt (proof) is, hogy nekem szükségem van THC fogyasztására az egészségem megőrzése céljából. Ezután kb. egy-másfél hét múlva központilag kiküldenek nekem egy pofás kis dobozkát, benne THC tartalmú orvosságokkal (kapszula, cseppek, stb.). Azt én hozhatom magammal legálisan, és szedhetem Magyarországon is, ha erre járok?

#marihuána #THC #gyógyászati marihuána #egészségmegóvás
2023. aug. 5. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
NEM, ha netán fel is írnak neked ott marihuanat, attól még MO-on tilos a fogyasztása, megbüntetnek miarra
2023. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha orvosi rendelvényre kapom, és bizonyítványom is van róla, hogy nekem szükséges azt szednem?
2023. aug. 5. 13:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor is. A magyar jog orvosi használatra sem ismeri el, így Magyarországon nem használhatod, bármilyen külföldi papírt is lobogtatsz róla. Ahogyan gyilkolni sem gyilkolhatsz csak azért, mert a saját országodban ezt szabadon megtehetnéd, és papírod is van róla.
2023. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.


"Ahogyan gyilkolni sem gyilkolhatsz csak azért, mert a saját országodban ezt szabadon megtehetnéd, és papírod is van róla."

Nem érzem helyénvalónak a példát, a gyilkossággal ártok másnak, az orvosi kannabisz fogyasztásával viszont senkinek sem ártok, csak a saját egészségem őrzöm meg.

2023. aug. 5. 14:00
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

"Nem érzem helyénvalónak a példát, a gyilkossággal ártok másnak, az orvosi kannabisz fogyasztásával viszont senkinek sem ártok, csak a saját egészségem őrzöm meg."

A jog szempontjából ez teljesen irreleváns. Például tiltott a kettős házasság is, és akár 3 évet is ülhetsz érte, pedig nem ártasz vele senkinek.

2023. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
A kannabisszal aligha őrzöl meg bármiféle egészséged, max egy betegség tünetét enyhíted.
2023. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

@6

Bár ez nem a kérdés témájához tartozik, azért reagálok rá: Igazad van, de mivel nekem ez egy állandó "betegségem" születésem óta, ezért nekem ezzel a betegséggel való együttélés jelenti az "egészséget" az "egészséges életet". Nekem sajnos ez jutott, ezt dobta a gép. Tehát nekem ilyen szempontból kicsit mást jelent magamat illetően az "egészséges" szó, mint számodra, aki valóban egészséges vagy (ha az vagy, remélem igen). Nekem ezt az "egészséges" állapotomat segít megőrizni a gyógyászati marihuána.

2023. aug. 5. 14:34
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Nincs szüksége senkinek marihuanára. Minden szerepére más sokkal hatékonyabb gyógyszerek, gyógynövéynyek is vannak, ami nem teszi tönkre a szervezetet


Ha meg be akarsz tépni, hát igyál. Szerintetek a bor keményebb drog akkor hajrá😅

2023. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

USA-val is voltak olyan gondok kb. 5-10 éve, hogy ott nem engedélyezett HIV-ellenes szereket nem engedtek bevinni. Szóval erről minden állam a saját hatásköre alapján dönt a területén. Fegyvertartási engedély sem érvényes máshol, csak a kiállító ország területén.

Magyarországon a gyógyászati marihuánából is csak a THC nélküli, CBD-olaj legális, így az hozható be, ill. használható.

2023. aug. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Lil_Peep_Fan válasza:
100%
Behozhatod abban az esetben ha a THC tartalma nem haladja meg a 0,2%lékot addig elnézik.😅Ha meghaladja akkor nincs az a papir amivel neked elnéznék hogy “orvosi” fűvet hozol be.
2023. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!