Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az eSzemélyihez kapott kártyát...

Az eSzemélyihez kapott kártyát meg kell tartani?

Figyelt kérdés

"Személyazonosító igazolvány kódkártya" van ráírva.

A PIN-kód aktiválást megcsináltam az okmányirodában.


Külföldön élek, így nagyon körülményes okmányirodába jutnom. Jó ez valamire, vagy kidobhatom?

A PIN-kódot utána elvileg megváltoztattuk és felírtam magamnak.



2023. aug. 6. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Én sose használtam, azt se tudom hol van és nem hiányzott egyszer se.
2023. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van rajta PUK kód, ami elfelejtett PIN visszaállításához használható. Én ezt is beírtam jelszótároló alkalmazásomba.
2023. aug. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen. Meg kell őrizni a személyi érvényessége végéig. Nagyon hasznos mert az alsó sorban levő kóddal lehet online ügyfélkapura regisztrálni. Nem kell bemenni. Azzal már működik az eeszt, látod az orvosi receptjeidet, kezeléseid adatait, működik az AVDH aláírás, távolról lehet ügyeket intézni..

Csak a 6 jegyű pin-t se felejtsd el amit akkoriban megadtál. Ha van NFC képes telefonod megnézheted az eszemélyi adatait.

2023. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. mivel kérdező írja, hogy külföldön él, ezért elég valószínűtlen, hogy érdekli az eeszt. NFC-s telefon a megfelelő app nélkül semmit nem ér. Odatartja a személyit és akkor mi lesz? Semmi, mert nincs app, ami meg tudja mutatni mi van a személyin.
2023. szept. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Csak azt ne mondd hogy a google play ről olyan nehéz letölteni hozzá az app-ot... 🤣🤣🤣

[eSzemélyiM]

2023. szept. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4. minek tenné? Nincs rá szüksége külföldön és az app nélkül is tudja mi van a személyijén... 🤣🤣🤣
2023. szept. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Térjünk vissza a zöld kódkártyára. Ha soha semmit nem kell kormányhivatalban intéznie akkor valóban nincs rá szüksége, de ez szinte elképzelhetetlen. Persze ha szeret mindig hazautazgatni hogy személyesen intézze ügyeit (pl adó)..


De fordítsuk meg a kérdést. Mit nyer vele ha eldobja? Túl nehéz? Túl sok helyet foglal?

2023. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, túl sok helyet foglal és nehéz is.


Minimalista vagyok, mindent dobálok kifelé az életemből ami nincs a hasznomra. Utálom a kacatokat/lomokat. Az email fiókom is mindig tiszta, rendezett. Két kézzel szabadulok mindentől ami fölösleg bármilyen értelemben.

2023. szept. 30. 11:42
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom kényszeresen újra és újra hosszan kezet is mosol.. Bankkártyát is kidobod mert minek az? Van készpénz.

Sajnos ilyen az a betegség. :( Javasolt felkeresnie kezelőorvosát, gyógyszerészét.

2023. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem tartom sem konstruktívnak sem hasznosnak a válaszod. Ment a piros kéz.


Autista vagyok, nem OCD-s. Járok pszichológushoz is.

2023. szept. 30. 13:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!