Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyorshajtás Olaszországban?

Gyorshajtás Olaszországban?

Figyelt kérdés
Sziasztok, aki járt már Olaszországban autóval és gyorshajtásért megbüntették hozzájuk lenne kérdésem. Tegnap hazafelé bele mentem autopályán 144 km/h-val a kamerába 110 es táblánál, mennyi büntetés várható és mennyi időn belül küldik ki kb a csekket? Sajnos azt se láttam hogy ez egy átlagsebesség mérő volt vagy szimplán egy szokásos trafipax. Aki járt már hasonló esetben és leírná tapasztalatait azt megköszönném, előre is köszönöm.

2023. aug. 15. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan bírságom, amit csak 1-2 hónappal később küldtek. Persze olaszul. Ha szeretnél fellebbezni, azt megteheted. Olaszul. Hivatalos olasz formaminta szerint.


Úgyhogy ez ilyen sajnos, fizesd be és kalkuláld bele a nyaralásba, hogy olaszoknál 100-as szakaszon random felbukkan egy 70-es tábla. :D

2023. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom oda ért e a csekk, de tartományonként változó a dolog. Én kaptam még egy plusz száz euros büntit, mert elfelejtettem nyilatkozni ki vezette az autót.

Erre érdemes figyelni...persze a nyilatkozatot is olaszul kérik...


Azt hiszem Emilia-Romagna volt...

Azóta direkt szxr autoval megyek veletlenul se fussak bele semmibe :)

2023. szept. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!