Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lépéseket tehetek,...

Milyen jogi lépéseket tehetek, ha a rokonom feltöri a számítógépemet és nézi az adataimat?

Figyelt kérdés

Az édesanyám húga azt hiszi, hogy Ő sz*rja a spanyolviaszt, így beleszól mindenbe, átkutatja másnak a cuccait, ilyenek. Egy beteg nő, akiről csak annyit mondok el, hogy szerinte az a helyes gyereknevelés, ha a gyerek nem fogad szót, jól el kell verni és kicseszni az utcára amíg lenyugszik, és akkor vagyok igazi férfi, ha édesanyámnak minden fizetésemet odaadom, és ő szabja meg mit tehetek. 20 éves vagyok.


Gyakran jön azzal, hogy megnézték a számítógépemen lévő adatokat, és tudnak mindent. (A húgom, aki 18 éves is az ő pártján áll.) Erős jelszóval védem a számítógépem, de gondolom a merevlemezt veszik ki, kötik rá másik gépre és megnézik úgy az adatokat, vagy nem tudom, a nagynéném párja informatikus. Mit tehetek? Elegem van, hogy nem hagynak békén. Milyen jogi lépéseket tehetek ez ügyben?



2023. aug. 17. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A jogi oldalát passzolom.


A fontos adataidat vagy akár az egész meghajtót titkosíthatod VeraCrypttel és onnantól nem tudják megnézni az adataidat.

2023. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kovpet ***** válasza:

"és tudnak mindent"


Pontosan mi mindent tudnak?

2023. aug. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tudnak vagy csak bekamuznak?
2023. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudnak. Például olyan fotókról beszélnek, amit soha senkinek nem mutattam, és csak a számítógépemen/Drive-ban van.
2023. aug. 17. 15:17
 5/13 anonim ***** válasza:
A rendoseg is bekamuzza, hogy tud mindent, hatha a bunozo emiatt bevallja mit tett
2023. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jobb példa: A számítógépemen egy Word fájlban vezetem a gondolataimat, az érzéseimet, mindent. Leírok mindent, ami foglalkoztat, amitől félek, amit szeretnék elérni. Múlt héten hazajöttem, és azzal fogadott, hogy "nem is mondtad, hogy ez-az és amaz a célod, mondtam, hogy nem kéne foglalkoznod ilyen f*ságokkal".


Az, hogy valaki csak úgy kitaláljon egy előző nap leírt dolgot olyan részletességgel, az lehetetlen. Ráadásul elég gyakran. Persze lehet gondolatolvasó vagy valami szuperképessége van.

2023. aug. 17. 15:24
 7/13 Alex Fly ***** válasza:

Az első lépés, hogy a számítógépeden levő adatokat nem hagyod védtelenül. Ha tudod, hogy belenéznek és ezek után is az orruk alá tolod, onnantól az már legalább részben a te felelősséged.

A minimum egy VeraCrypt vagy hasonló...

2023. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt nem a jog oldja meg, kérdező!

(pedig jogász vagyok, adatvédelmi szakjogász, pontosabban)


Fontos adatokat SOHA - SOHA nem egy helyen tárolunk!


Több laptop, pc, tablet, okostelefon... és nem a gép memóriába tárolsz, hanem a felhőbe, amit külön jelszóval védsz le.


De az is megoldás lehet, hogy csak részadatokat tárolsz több gépen...mindegyiket úgysem tudja egyszerre feltörni.

2023. aug. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kovpet ***** válasza:
Nem tudom, elég macerás rendszeresen ki-beszerelgetni azt a diszket. Nincs kizárva, de valószínűbb, hogy valami keylogger van telepítve a kérdező gépére.
2023. aug. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kovpet ***** válasza:

Vagy rábbootolnak valami live rendszerrel, az mondjuk lehet. Legyen BIOS jelszavad is és ellenőrizd rendszeresen, hogy nem ütötték-e ki.

Vagy használj te is valami live rendszert. Ez mondjuk nem véd a hardveres keyloggerektől.

2023. aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!