Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterülten való éneklésért...

Közterülten való éneklésért tényleg megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Egy tiktok élő közvetítésben láttam, hogy egy srác énekelgetett debrecen utcáin éjfél körül a bulinegyed környékén, koncertek után. Majd a haverjával találkoztak közterületfelügyelőkkel, akik felszólították hogy hagyja abba a hangoskodást, mert pénzbüntetést szabnak ki rá. Még nagyon sok szórakozóhely nyitva volt, más is zajongott, volt egy alapzaj is. De egészen véletlenül őt szúrták ki. Vajon jogosan kapta a figyelmeztetést a fiatalember?

2023. aug. 19. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Csend rendelet a tik-tokosokra is vonatkozik
2023. aug. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom megmondani hány decibel erősségel énekelt, de nyilván halkabb volt mint egy ordibálás. A környéken nem láttam lakásokat, többnyire a főtéren voltak. Néhány ember mondta is, hogy jól énekel😄
2023. aug. 19. 16:58
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
22 óra után csendben kell lenni, hogy ne zavarják a pihenőket.
2023. aug. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
3 Hallottál a bulinegyedről?
2023. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1 A szórakozóhelyekre nem? Ennek az éneklésnek a többszörös 10-20x zaja szűrődött ki bizonyos szórakozóhelyekről, és az előttük várakozó fiataloktól. Ez péntek késő este/éjjel történt.
2023. aug. 19. 17:04
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem a rinyát, fellebbezéa, és a probléma megoldva.
2023. aug. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Örülj neki, hogy nem a rendőrök jöttek, mert ők még elő is állíthatnak. Érted, nem csak a bírság, hanem még reggelig bent fogsz korhadni a fogdán. Az mekkora élmény. Hehe.
2023. aug. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4%
Hát ha nem is büntetnek meg, az biztos hogy agyonvernek ilyenért.
2023. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

“ 22 óra után csendben kell lenni, hogy ne zavarják a pihenőket.”

Itt is nagy a baj a fejbe, na mindegy.


Kérdésre a válaszod nagyon egyszerű.

A közterület felügyeletnek elvileg nem volt igaza, de lehetett volna.


A csendháborítást megtudja valósítani, még ha nem messze egy nála hangosabb dolog is van.


Még pedig mivel nincs rá engedélye.

A szórakozóhely engedéllyel rendelkezik, fizet keményen azért.

Rengeteg példát tudnék hozni, ahol állandó hangos zaj mellett te tudnàl csendháborítást elkövetni.


Ha elolvasod a csendháb tényállását talán megérted.

2023. aug. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!