Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális Magyarországon döglött...

Legális Magyarországon döglött állatot postázni, vagy más kapuja előtt elhelyezni?

Figyelt kérdés
(nem készülök ilyen akcióra, csak hallottam egy-két dolgot)

2023. aug. 29. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Közegészségügyileg a postán való küldése biztosan problémás, de szerintem a közterületre (más kapuja elé) való kihelyezése is. De ha bedobod a kertjébe az is.
2023. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Futárszolgálattal küldhetsz, csak neked kell biztosítanod, hogy ne romoljon meg, pl. jégakkuval hűtve.

Azonban nem adhatod fel névtelenül és ha olyat küldesz ami másnak sértő, fenyegető, azért feljelenthet és súlyos büntetést fogsz érte kapni - megérdemelten.

2023. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad postázni. Amúgy meg ki az a hülye akinek ez egyeltalán megfordul a fejében??
2023. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Hát, akkor már kb az összes macska börtönben lenne. :D
2023. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Anno, amikor kiszedett kullancsok elemzésre küldéséről volt szó, akkor nyilatkozott a Posta, hogy az tilos, mert állatot nem szállítanak. Nem tudom, azóta változtattak-e a szabályokon.
2023. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kifejezetten fenyegető akcióról van szó, pl. kibelezett patkány, vagy levágott lófej.
2023. aug. 29. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!