Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért megbüntethet a rendőr?

Ezért megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha vásárolnék egy ilyen rendőrségi irattartót és azt irattaróként használnám, egy esetleges igazoltatás során ha előveszem, meghurcolhat a rendőr érte, hogyha én nem vagyok rendőr?


Röviden nem adnám magam ki rendőrnek csak az irataimat ebbe helyezném el és ebben hordanám.


Tudom, nyilván ez nem jelvény, csak irattartó.


Bár nem lehet ilyenhez hozzájutni csak szolgálati jogviszonyt igazoló jelvény felmutatásával, én tudtam egyet vásárolni valakitől.


Így néz ki ez a kis cucc:


[link]


[link]


[link]


Köszi!



2023. aug. 29. 16:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
86%
Törvényesen ilyent nem vásárolhatsz. Azok a kereskedők, akik ilyent forgalmazhatnak, kötelesek ellenőrizni a jogosultságot. Igen, bajba kerülhetsz miatta.
2023. aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 DK-s ***** válasza:
46%

"Bár nem lehet ilyenhez hozzájutni csak szolgálati jogviszonyt igazoló jelvény felmutatásával"


Nem véletlenül.


Elvileg semmit nem tudnának kezdeni veled, de ez olyan mértékű provokáció plusz szemtelenkedés, hogy inkább ne próbáld meg.


Találnának okot hogy bevigyenek.

2023. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Rendvédelmi technikumba járok (rendőrnek tanulok) ezért szeretnék egy ilyet.
2023. aug. 29. 17:29
 4/39 anonim ***** válasza:
72%
És mit akarsz kezdeni vele? Villogni, menőzni? Vagy mi egyéb okból? Amikor majd felszerelsz, akkor kapsz minden szükséges dolgot.
2023. aug. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
45%
Nem, ahogyan nem viselhetsz Rendőrség vagy Police feliratú pólót sem. Törvény van rá, hogy a hatóságival hasonlatos tárgyakat nem szabad forgalomba hozni, de most nincs kedvem kikeresni.
2023. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 DK-s ***** válasza:
39%

#6-nak:


Ez érdekes. Csak azért mondom, mert a mi háztömbünk udvarába lévő rendőrőrs kirakott a kuka MELLÉ nejlonzsákban egy nagy rakás új fehér pólót, hogy vigye akinek kell. Poénnak én is elvittem kettőt, pont az én méretem.


A felirat az elején Rendőrség, a hátulján hatalmas betűkkel Rendőrség, bűnügyi helyszínelő.

2023. aug. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 DK-s ***** válasza:
47%
Megnéztem, a hátulján nem Rendőrség van, hanem Police.
2023. aug. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 árokpart ***** válasza:
17%
Ne vicceljetek már piacon is lehet ilyesmit kapni. Addig senki nem foglalkozik vele ameddig nem követ el vele bűncselekményt. Pl. Rendőrnek kiadva magát öröggyle valahová és hasonlók ezt természetesen büntetik, d egy sima irattartót biztosan nem.
2023. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 árokpart ***** válasza:
0%
ürüggyel bemegy valahová. Még mindig rossz a szemem sajnos.
2023. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 árokpart ***** válasza:
13%
2-es Miért lenne provokáció? Miért foglalkozna bármelyik rendőrség ilyesmivel.
2023. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!