Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv! Nem régiben olvastam egy...

Katona Dius kérdése:

Üdv! Nem régiben olvastam egy cikket egy javaslatról, aminek ma szembejött a folytatása. Valószínűleg nem lesz belőle semmi, de azért elgondolkodtatott. Az érdekel, ki mit gondol a dologról, illetve, én jól értelmezem-e?

Figyelt kérdés
Maga a cikk arról szólt, hogy a minimálbért és a garantált bérminimumot össze akarják olvasztani. Én ebből arra következtetek, hogy függetlenül attól, hogy valakinek 3 általános osztálya vagy egyetemi diplomája van, ugyanannyi lenne a kötelező minimum fizetése. Ha valóban jól értelmezem, akkor úgy gondolom, nem igazán korrekt a dolog, figyelembe véve, hogy sok helyen csak a kötelező minimumot adják meg. Amennyiben tényleg ez lenne, függetlenül attól, hogy ki mennyi iskolát végzett (itt ugye változik a felelősség is az elvégezhető munkakörök kapcsán), mire számítanak, ki fog annyiért dolgozni diplomával felelős munkakörben, mint aki pár osztályt végzett csak és olyan munkát végez, amihez nem kell képesítés és a felelősség is jóval kevesebb?

2023. szept. 6. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Régen is egységes volt, mégis megvoltunk.

"ki fog annyiért dolgozni diplomával felelős munkakörben," akinek ez így elég, vagy nem talál jobbat. Az, hogy más ugyanannyit keres, mint te , a te helyzetedet semmiben nem rontja, max az irigység munkálkodhatna benned, ami egy főbűn, ugyebár.

2023. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tagadom, nem vagyok szent. De nem is az lenne a bajom, hogy más kevesebb iskolával annyit keres mint én. De ha ugyanannyi a bér, akkor miért kellene nagyobb felelősséggel dolgoznom, akkor keresek valami olyat, ahol kisebb a felelősség, hisz ugyanannyit keresünk. Most vonatkoztassunk el attól, hogy vannak helyek, ahol többet fizetnek a kötelező minimumnál. Az, hogy ugyanannyi a kereset, mennyire fogja motiválni a fiatalokat a tovább tanulásra? Arra, hogy szakmát szerezzenek?
2023. szept. 6. 12:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Aki igényes, az nem a minimálbért célozza meg.
2023. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!