Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent hogy elévülésen belül?

Mit jelent hogy elévülésen belül?

Figyelt kérdés
2023. szept. 10. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Elévülési időn belül lehet érvényesíteni valamit. Túl kevés infót adtál meg.
2023. szept. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Több éves tartozásnál ez van írva a papírra
2023. szept. 10. 08:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt is írta hogy a papír érvényesített
2023. szept. 10. 08:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha például gyorshajtok és lefényképez a traffipax akkor a hatóságnak van rá mondjuk 90 napja, hogy megbüntessen. Ha a 100. napon kapod meg az értesítést a büntetésről akkor mondhatod nekik, hogy sajnálod de elévülési időn túl írtak neked így nincs ügy. De bűncselekményeknél is van hasonló, ott általában az elévülési idő a büntetési tétel felső határa. Ha mondjuk lopásért 3 évet lehet kapni akkor 3 év és egy nap után már nem vagyok büntethető az ügyben, akár bemehetnék a rendőrségre elmondani, hogy én voltam nem kaphatok büntetést. De vannak olyan bűncselekmények amelyekben nincs elévülési idő. Ilyen az emberölés vagy az emberiesség elleni bűncselekmények, terrorizmus. Ezek olyan súlyos bűncselekmények, hogy soha nem évülnek el, tehát bármikor felelősségre vonhatnak miatta.
2023. szept. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm,akkor elévülésen belül az hogy nem évült el?
2023. szept. 10. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!