Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki már bukott meg hamis...

Valaki már bukott meg hamis autódiagnosztikai eszköz miatt, akár műhelyben akár még a vámon lefoglalta a NAV?

Figyelt kérdés
Egyik rokonom akart vetetni velem ilyet Aliexpressről, de mikor mondtam, hogy NEM akkor el lettem hordva legutolsó mocsoknak. Otthon babrálja a kocsit, ahhoz kéne neki, nem hivatalos műhelybe. De ha lefoglalják a vámon, engem vesznek elő. De konkrétan mi a vége annak, mikor a NAV valakitől lefoglal ilyen eszközt? Járt már így valaki itt?

2023. szept. 13. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Azt nem értem, miért nem a rokonod veszi meg magának? Amúgy neked nem lehet semmi bajod, se nem te hamisítottad, se nem te forgalmaztad. Hamisított cuccot megvenni nem tilos.
2023. szept. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Még senkit.
2023. szept. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Ne viccelj, nem kokaint rendelsz. Ha megfogják akkor csak meg kell fizetni a vámot és kész. Az más kérdés, hogy ezek a kínai vackok mennyire megbízhatóak és mennyire korlátozottak a funkciói.
2023. szept. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De bizony lehet baja. Azon túl, hogy lefoglalják, kaphat egy szép kis bírságot. Én sem mernek rendelni aliról ilyet.

Műhelyekre meg sokmilliós bírságokat szoktak kiszabni, ha ilyet találnak.

Vegye meg itthon neppertől, személyes átvétellel, kp-ban fizetve. Lehet találni.

2023. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg ugyan az van, mintha hamis cipőt rendelnél. Ha fenn akad a vámon lefoglalják és megsemmisítik és bukod a pénzed. Viszont ha műhely bukik meg vele akkor bizony sokmilliós bírság + a jogtulajdonos olyan kártérítési pert indíthat, hogy rámegy az ember háza is.
2023. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!