Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utólag fel lehet jelenteni...

Utólag fel lehet jelenteni lopásért az ilyet?

Figyelt kérdés
Valaki tankol pl benzinkúton, ugye akkor már nincs visszaút. Tankoláskor veszi észre hogy nincs nála pénz, esküdözik hogy így hozza vissza úgy hozza vissza, az eladó meg bízik benne és elhiszi. Viszont emberünk nem viszi vissza a pénzt. Ha rendszám, kamerafelvétel van akkor utólag is meg lehet tenni a feljelentést lopásért vagy csalásért? Vagy ilyen esetben mindig azonnal meg kell tenni a feljelentést?

2023. szept. 21. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ott kell a benzinkúton hagyni valamilyen zálogot, valamelyik igazolványodat.
2023. szept. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 És azzal mit kezdhet a benzinkút? Ha utólag nem lehet feljelentést tenni max annyi hogy az illetőnek nem lesz igazolványa.
2023. szept. 21. 13:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor megteheti ellened a feljelentést egy hónapon belül!
2023. szept. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Ellenem biztos nem mert én nem csinálok ilyet, egyik haverom aki a kúton dolgozik őt szivatta így meg egy ombre. Mondom neki hogy tegyen feljelentést de azt mondja utólag hova meg amúgy is ő engedte el ilyen feltétellel.
2023. szept. 21. 13:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak simán lelépett volna akkor lopás lenne. De mivel visszaélt a kutas jóhiszeműségével is plusz csalás is lehet belőle. És igen, utólag is meg lehet tenni 30 napon belül.
2023. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha én benzinkutas lennék és nekem esküdözne így egy ogre, akkor vállat vonnék és közölném, hogy amint az autó elhagyja a benzinkút területét anélkül, hogy fizetne, hívom a rendőrséget. Ha annyira becsületes, akkor hazamegy taxival és addig itt hagyja az autót. Ennél nagyobb zálog nekem nem kellene. :-)))

Amúgy nekem már az gyanús, aki esküdözni kezd. Ha pénzt hozna, még azt is megnézném, nem hamisított-e.

2023. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az alkalmazott dolga megtenni a feljelentést. Szóljon a főnökének, hogy mi történt és majd intézik. Lehetőleg még az előtt, hogy törlődnének a kamera felvételek. Értem én, hogy a haverod elcseszte és most fosik, de minél tovább halogatja annál nagyobb sz_arban lesz, mikor kiderül.
2023. szept. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Feljelentheti, de a "rendőrség" ugyanúgy nem fog érdemben foglalkozni vele, mint bármilyen más lopással.
2023. szept. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

"Nem az alkalmazott dolga megtenni a feljelentést."


az sem az alkalmazott dolga, hogy jótékonykodjon a főnöke pénzével.


simán jogilag szemlélve a dolgot az alkalmazottnak semmi joga nem volt hozzá, hogy majd hozomra elengedjen bárkit. így a kasszában jelentkező hiányért ő és csak ő felelős. az hogy őt átverték egy teljesen külön dolog, mert a munkaköri leírásába nem szerepel olyan, hogy ha valaki nagyon szépen kéri, és becsszóra megígéri, hogy majd hozza a pénzt, akkor távozhat fizetés nélkül.


menjen szépen laposkúszásban a főnökéhez, mondja el mekkora hülye volt és reménykedjen benne, hogy a főnök nem rajta veri le a dolgot.

2023. szept. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

A feljelentést az elévülési időn belül - alapesetben 5 év - meg lehet tenni, tehát akár utólag is.


Ha van kamerafelvétel az nagymértékben egyszerűsíti a bizonyítási eljárást.

2023. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!