Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire veszik komolyan a...

Mennyire veszik komolyan a drónokhoz kapcsolódó törvényeket ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy DJI mini drónt, de még nem tudtam, hogy ennyi szabályozás vonatkozik rá. Az érdekel, hogy van-e vakakinek tapsztalata, mennyire veszik komolyan ezeket a törvényeket, mennyi az esélye, hogy bajom lesz, ha képesítés, vizsga, légtér-engedély nélkül néha reptetem a kertemben, pár méterre a talajtól, vagy elhagyott helyeken.

2023. szept. 24. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Remélem, komolyan veszik, és elkapnak.
2023. szept. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Bajod akkor lesz, ha feljelent valaki és tudják is bizonyítani, hogy te voltál, a te drónod repkedett. Csinálsz felvételt a szomszéd csajról amint napozik és kiteszed közösségi oldalra. Vagy őrzött objektumok felett drónozol és elkapnak. Sok szabály vonatkozik a használatára, de játékdrónokkal nem igazán foglalkoznak. Gondolom nem olyan komolyat vettél, ami sok száz méterre felmegy.
2023. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Én pl semennyire.
2023. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1: Kösz, nagyon hasznos válasz. A magadfajta szánalmas selejtek remélem, hasonlókat kapnap majd.


2: Igazából azt nem tudom, hogy a DJI drónok által sugárzott AeroScope adatokat figyeli-e a hatóság, vagy csak akkor, ha valami feljelentés érkezik. Mert ugye a DJI drónok folyamatosan broadcast -olják szinte minden adatukat, beleértve a pilóta helyzetét, a drón minden mozdulatát, szériaszámát.

2023. szept. 24. 11:13
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
#4 hú ez hasznos info, tehát dji drónt nem szabad venni
2023. szept. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5: Igen, ezt előtte én se tudtam. De az a baj, hogy más, konzumer drónok nem elég komolyak videózási, fotózási célra, legalábbis ebben az árkategóriában.
2023. szept. 24. 11:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz videózni "a kertedben, pár méterre a talajtól"?
2023. szept. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7: Egyelőre csak tanulni akarom, próbálgatni, mit tud, földközelben. Főleg computeranimációval kevert videók készítésére, speciális effektekhez, érdekes kameramozgások kivitelezéséhez kell, emellett textúra-fotózáshoz, természetfotózáshoz.
2023. szept. 24. 19:46
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

"Gondolom nem olyan komolyat vettél, ami sok száz méterre felmegy."

Odaírta. Mavic mini. Az biza felmegy 500 méterre.


Nem tart semeddig levizsgázni! Csináld meg és legalább megtanulod mik is a szabályok.

A telkeden ne nagyon reptesd, mert a szomszéd fel fogy figyelni rá és esetleg talán még fel is jelent. Nem éri meg összeveszni a szomszéddal egy drón miatt. És egyébként is nagyon hamar véget ér a telek... egy minivel könnyű elmenni néhán100 métert. Menj inkább ki calami mezőre és gyakorlj ott. Jobb is lesz ott, mert nem mész bele neki semminek. Zéró tudással, néhány méterre a földtől - vagyis akadályokkal teli környezetben nagyonhamar le lehet zúzni egy érzékelők nélküli drónt. Elég ha csak magad felé fordítod, már ellentétesek kell irányítani. Kint valami mezőn kevésbé valószinű, hogy belefutsz másik drónosba.

2023. szept. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9: Azóta alaposabban utánaolvastam a szabályozásnak. Kiderült, hogy a 250g alatti drónoknak nem kell felelősségbiztosítás, és vizsga sem, csak annyi, hogy be kell regisztrálni a drónt, és a a MyDroneSpace appban igényelni eseti légteret, amikor repülök vele (már ahol szabad repülni). Az már más kérdés, hogy az appba képtelen vagyok regisztrálni, mert azt írja, hogy már másik eszközről regisztráltam vagy nincs ilyen néven regisztráció (ez a hibaüzenet eleve értelmetlen), de már írtam nekik, hogy kiderüljön, mi a problémája.


Hát szerintem az lesz, hogy eleinte valami kietlen szántőföldre viszem ki szélcsendes időben, ott szerintem senki nem fog feljelentgetni akkor se, ha még nem kértem légteret, és talán nem töröm össze elsőre. Aztán ha sikerül megoldani ezt a MyDroneSpace hibát, akkor már lehetek bátrabb. Azt is írják, hogy lakott terület fölött nem szabad reptetni, de mondjuk ez számomra kicsit homályos definíció. Ha van egy fészer egy üres telken, az már lakott terület? Vagy egy elhagyott ipari csarnok? Ezeket majd megérdeklődöm.

2023. szept. 25. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!