Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az a státusztörvény?

Mi az a státusztörvény?

Figyelt kérdés

Kő alatt lakom, de ez a kérdésemből is látszik 😅

Hallottam már ezt a szót, de nem néztem még utána.

Le tudná valaki írni egyszerűen?

Az első 2 cikk, amit feldobott a google, nem mondott túl sokat.

Sajnos nincs agyam rendesen utánaolvasni, ma is virrasztottam éjjel a másfél éves gyermek mellett (😒 konkrétan másfél éve nem alszom és a mai éjjel kicsit sok volt már)

Bocsi, nem panaszkodni akarok csak azért írtam le, hogy tudjátok miért vagyok agyhalott 😆


2023. szept. 29. 08:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A pedagógusokra vonatkozó új törvény, ami szinte mindent szabályoz az életükből.
2023. szept. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ez a része oké, azt nem tudom mit foglal magába részletesen
2023. szept. 29. 08:41
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Pintér (korábbi olajmaffiózó, rendőrfőnök, most belügyminiszter) a tanárok "tüncikézésére" válaszul (a szivatásukra) hozta a státusztörvényt.


Minimálisan több fizetés (bár ez sem mindenkinek), sokkal több munkával (akár heti 50 óra +ami jön pl értekezlet + home office), alapvető emberi jogok elvesztésével (pl szólásszabadság).

2023. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Vagy tudnátok linkelni cikket/cikkeket, amik normálisan leírják kifejtve? (Amiket én találtam 👎👎)

Ez mondjuk érdekelne, hogy mit jelent az h szólásszabadság elvesztése? Hogy ez miben nyilvánul meg

2023. szept. 29. 08:56
 5/23 anonim ***** válasza:

Szólásszabadság elvesztése:

Nem minősíthetik negatívan az oktatási rendszert.

2023. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

[link]


Na találtam egy régebbi cikket

2023. szept. 29. 10:54
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Például a tanárok elvesztették közalkalmazotti jogviszonyukat, innentől mezei munkavállalókká válnak, akiket könnyebb kirúgdosni, ha nem úgy „viselkednek”, ahogy azt elvárják.
2023. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
13%

Szeretném szó szerint idézni az dollár ellenzék vonatkozó érveit:

"Őőőő, őőőő izé, az hogy na, például, meg a izé szóval na, rossz is meg minden meg eleve, Őőőőő, izé...."

2023. szept. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

8

Tessék:

kivezényelhetőség másik iskolába, felmondási idő fél év, heti 50 óra munkaidőre kötelezhetőség, nulla azaz nulla érdekérvényesítési lehetőség (értsd nem sztrájkolhat), a fizetés kisebb mértékben volt emelve, mint az infláció.

2023. szept. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
11%

9

Kinek a fizuja emelkedett az infláció felett?

A feltételes módok elég sok munkahelyen megvannak kivezényelhetőség, túlóra elrendelése szinte minden cégnél van.

A sztrájkra vonatkozóan az ombudsman világos állásfoglalást írt.

2023. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!