Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » EU-s állampolgár is kaphat...

EU-s állampolgár is kaphat menekültstátuszt egy másik EU-s vagy akár nem uniós európai országban? Mindenképpenn szomszédos országnak kell lennie vagy lehet repülni is?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy itt valószínűleg egyéni elbírálásnak kell történie. Egy szír, afgán, bangladesi, burmai automatikusan megkapja, mert azok olyan országok.

2023. okt. 1. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Lassan a magyar már kaphat igen, automatikusan.
2023. okt. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Eu-s állampolgár szabadon mozoghat, élhet az EU-n belül, miért adnának menedékkérő státuszt?
2023. okt. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Volt rá példa pl a katalán politikusok esetén, akiket politikai okból köröztek a spanyol hatóságok.

De mint láthatód, azért elég indokoltnak kell lennie az dolognak. Meg anélkül értelme sincs, elvégre EU-s állampolgárként szabadon oda költözöl és ott élsz az EU-n belül, ahol akarsz.

2023. okt. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Eun belül nem kell menekült státusz.
2023. okt. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerbiába se?
2023. okt. 1. 12:15
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Én úgy tudom, politikai menedékjogot csak akkor lehet kérni, ha EU-n kívüli az ország, mert abból indul ki az EU, hogy a tagállamok mindegyike demokrácia, ezért onnan nem kell politikai okokból menekülni.

Viszont a britek már kiléptek, így ha valaki Orbanisztánból politikai okokból menekülne, ott talán meg lehet próbálkozni vele.

2023. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hmmm
nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerbia?!
dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!