Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért vannak ilyen horror...

Miért vannak ilyen horror áron az ügyvédek?

Figyelt kérdés
Mostanában azt hallom, hogy 40-60k egy óra. Ez tényleg ennyi? Vagy csak kiírják? Ki az aki ezt kifizeti?

2023. okt. 2. 18:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

" Mostanában azt hallom, hogy 40-60k egy óra. Ez tényleg ennyi?"

Igen, van ennyiert is. Meg dragabban is, meg olcsobban is. Mint minden mas agazatban. Minel jobb, lelemenyesebb, trukkosebb, kitartobb egy ugyved, altalaban annal sikeresebbe, ismertebbe es keresettebbe valik, igy annal dragabb is lesz, annal magasabb oradijert is fog talalni elegendo kuncsaftot/ugyet.

2023. okt. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

"Mint minden mas agazatban."

Bocsanat, ezt ugy ertettem, hogy ugy minden mas agazatban, hogy mindenhol van olcsobban is meg dragabban is 'szaki', nem ugy, hogy mindenhol mashol is 40-60k a szaki :)

Elozo voltam (11-es)

2023. okt. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Justinianus ***** válasza:
78%
Még jó, hogy túlképzés van; ha nem így lenne, még drágábbak lennének...
2023. okt. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

Azért kérdező, mert a szaktudást meg kell fizetni....de ez más szakmában is így van...


Vagy te tudnál pl. egységes pertársaságként valódi keresethalmazatot előterjeszteni?


Vagy felülvizsgálati eljárásban a terhelt felmentése érdekében anyagi vagy eljárásjogi szabálysértésre hivatkozni?


Na?


Hát ezért.



Arról nem is beszélve, hogy bizonyos "nagy nevű" , vagyis egy - egy meghatározott jogi területen - közvélemény szerint is - komoly sikereket elért ügyvédek (irodák) presztízse is, hogy mennyiért dolgozik... más kérdés, hogy megérik azt a halom pénzt, mert tudnak segíteni.. ha lehetséges.

2023. okt. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 zlaci1 ***** válasza:
36%

Miért tehetik meg? Mert ők csinálják a jogszabályokat. Lehetőleg olyanra, hogy ne lehessen megkerülni őket. Így tudnak még egy egyszerű szerződés aláírásért százezreket kérni, állami segédlettel.

Miért, mert a kamara őket képviseli. Ellenőrzés gyakorlatilag nincs fölöttük.

De megtették azt is, hagy egyszerű végzett jogász ne ronthassa a boltjukat. Öt évig kell praktizálniuk valamelyikük mellett, annyiért, amit adnak nekik, hogy ügyvédi vizsgát tehessenek és bekerülhessenek a kamarába.

Ügyes, okos megbízható, leleményes, trükkös, kitartó,ügyvéddel még nem találkoztam. Pénzlenyúlóval annál többel.

2023. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ők csinálják a jogszabályokat."


Hát qurvára nem.


A jogszabályokat kis hazánkaban az országgyűlés hozza... ott pedig - bár sok a jogvégzett - nem ügyvédek ülnek, hanem politikusok.


Ügyvédek sokszor meg sincsennek kérdezve a jogalkotási eljárásban (szakmai testületként).


"Így tudnak még egy egyszerű szerződés aláírásért százezreket kérni, állami segédlettel."


Ez egy nagyon eltúlzott vélemény és ráadásul nem is teljesen fedi a valóságot.


Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya. Ezen belül az ügyértékhez igazodik a díj, ami lehet tételes költségelszámolással vagy egyösszegben megállapítva.

Nyilván egy bonyolultabb ügy (több utánajárás, háttérmunka, ...) többe kerül, csak ezt a "jogzseni ügyfél" nem látja... ő csak a pénzügyi részét látja, hogy egy ellenjegyzés x százezer forint..... csak nem tudja, hogy mi van mögötte..


"Öt évig kell praktizálniuk valamelyikük mellett, annyiért, amit adnak nekik, hogy ügyvédi vizsgát tehessenek és bekerülhessenek a kamarába."


5 évig nem praktizálsz, hanem egyetemre jársz... a joggyakorlat (ügyvédjelölti évek) majd utána jön, de az minimum 3 év a szakvizsgáig.

Utána kérvényezhető a kamarai felvétel, ha pénzügyi feltételek is megvannak a praxishoz....


"Ügyes, okos megbízható, leleményes, trükkös, kitartó,ügyvéddel még nem találkoztam."


Dehogynem. Csak annyira jól csinálják, hogy ez neked nem tűnt fel...

2023. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Gondolkodtam már rajta, hogy miért nincs verseny, ami levinné az árakat. Mert az 50 ezer óránként, az lehetetlenűl drága. Ellehetetleníti a jogi ügyek intézését a hétköznapi emberek számára. Talán majd a mesterséges inteligencia megoldja.
2023. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%

" Gondolkodtam már rajta, hogy miért nincs verseny, ami levinné az árakat. Mert az 50 ezer óránként, az lehetetlenűl drága. Ellehetetleníti a jogi ügyek intézését a hétköznapi emberek számára."

Hetkoznapi emberek ugyeivel tobbnyire nem olyan ugyvedek foglalkoznak, akik 50 ezer ft-ot kernek el orankent. Az en ugyvedem - igaz, barati alapon - 12 ezer ft-ot ker, idegennek ezt 15-ert csinalja (es nem o a legolcsobb). Mindig elore mondja, hogy kb hany orat fog igenybe venni az ugy, es ertesit, hogy mennyi lett vegul. Keves elteres szokott lenni a becsult es a valos ido kozott. Tehat van verseny, ezen nem kell a tovabbiakban gondolkoznod.

2023. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Igen.

A hétköznapi embereknek nincs pénzük ilyen - 50 ezres - kaliberű ügyvédekre.


Nekik maradt a jogi segítségnyújtón keresztül igénybe vett ügyvéd vagy a kirendelt védő...

2023. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 zlaci1 ***** válasza:

A 16/19 válaszai idézőjelben. Ezekre a reagálásom -jel után:


"Hát qurvára nem. A jogszabályokat kis hazánkaban az országgyűlés hozza...

ott pedig - bár sok a jogvégzett - nem ügyvédek ülnek, hanem politikusok."

Ügyvédek sokszor meg sincsennek kérdezve a jogalkotási eljárásban (szakmai testületként)".


- Csúsztatás. Mindenki tudja, hogy jogszabályokat jogászok dolgozzák ki megfelelő jogi formába, amit az országgyűlés megvitat/megszavaz vagy nem esetleg újra kidolgozásra visszaad...


"Így tudnak még egy egyszerű szerződés aláírásért százezreket kérni, állami/törvényi segédlettel."

"Ez egy nagyon eltúlzott vélemény és ráadásul nem is teljesen fedi a valóságot."


- Én viszont gyakorlatból tudom. Ön szerint mennyi egy százmilliós ingatlan néhány százaléka, amit az ügyvédek egy aláírásért szemrebbenés nélkül elkérnek? Azért, hogy megvizsgáljanak néhány formai előírást.


"Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya. Ezen belül az ügyértékhez igazodik a díj, ami lehet tételes költségelszámolással vagy egyösszegben megállapítva."


- Ezt nem vitattam...


"Nyilván egy bonyolultabb ügy (több utánajárás, háttérmunka, ...) többe kerül, csak ezt a "jogzseni ügyfél" nem látja... ő csak a pénzügyi részét látja, hogy egy ellenjegyzés x százezer forint..... csak nem tudja, hogy mi van mögötte.."


- Ezt is gyakorlatból tudom, mint szakmai elbíráló. Bőven van tapasztalatom sokszor milyen felületes munkát végeznek.

Nem győzök nekik felszólításokat írni a jogszabályok megfelelő alkalmazására.



"Öt évig kell praktizálniuk valamelyikük mellett, annyiért, amit adnak nekik, hogy ügyvédi vizsgát tehessenek és bekerülhessenek a kamarába."



5 évig nem praktizálsz, hanem egyetemre jársz... a joggyakorlat (ügyvédjelölti évek) majd utána jön, de az minimum 3 év a szakvizsgáig.


Utána kérvényezhető a kamarai felvétel, ha pénzügyi feltételek is megvannak a praxishoz....



"Ügyes, okos megbízható, leleményes, trükkös, kitartó,ügyvéddel még nem találkoztam."



Dehogynem. Csak annyira jól csinálják, hogy ez neked nem tűnt fel...

2023. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!