Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam egy idézést, kötelező...

Kaptam egy idézést, kötelező részt vennem? Kapnék érte valamit?

Figyelt kérdés

Mamám és papám tavaly haltak meg, és kaptam egy levelet amit nem nagyon sikerült értelmeznem, a tartalma:

papíron a nagy mamám és papám adatai vannak és alatta hogy:


A közjegyző az örökhagyók egyesített hagyatéki ügyének első tárgyalását "időpont" a közjegyző hivatali helyiségébe (cím) tűzi ki és arra örökösként érdekeltet a mellékelt figyelmeztetéssel megidézi.


Tárgyalási időköz 8 nap

A tárgyalásra iratokat kell hozni, itt temetési számlát is kérnek, de nagybátyámék fizették a temetést, ilyenkor nem tudom hogy kellene nekem csinálni valamit ez ügyben


A várható eljárási költség fedezésére szíveskedjék magával hozni örökhagyó vonatkozásában is 30.000, -Ft-30.000,-Ft -ot (kétszer írta mert mamám és nagypapám). Több örökös esetén ez az összeg az örökösöket egyetemlegesen terheli.


A közjegyző tájékoztatja az idézett hagyatéki eljárásban érdekelteket hogy az eddigi adatok szerint az örökhagyó után végintézkedés nem maradt.


A hagyatéki eljárásban a közjegyző eljárása az elsőfokú bíróság eljárásával azonos hatályú. Ez ellen a végzés ellen a fellebbezésnek helye nincs.



A kérdésem az hogy ezt az idézést mire fel kaptam? lehet van valami örökség és azért kéne jelen lennem? illetve kötelező megjelennem? A családban van még 2 testvérem és 2 unokatesóm, így ha ők is jönnek akkor fejenként 30ezer ft-t be kéne fizetni mindenkinek? és ha pl nem jön a bátyám meg az öcsém akkor nekem 90ezret kéne fizetni? és ha netán nem is megyek el akkor nem kapok semmit az örökségből? vagy egyáltalán lehet belőle baj hogy nem megyek el?



2023. okt. 2. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Szülőd már nem él? Azért gondolom, mert akkor őt hívták volna a tárgyalásra, nem az unokát.

A hagyatéki tárgyalásra a saját érdekedből kell elmenned. Lehet, hogy örökölsz valamit. Ha csak adósságot, akkor arról le kell mondanod, hogy ne örököld meg.

A 2x 30 ezres díj megoszlik az örökösök között, ha nem mennek a testvéreid, nem neked kell helyettük kifizetned. A két unokatesód csak akkor örökös, ha nekik sem él az a szülőjük, aki a mama és papa leszármazottja volt. Örökös a nagybátyád meg te a testvéreiddel, ha van még más élő gyereke is a nagyszülőnek, akkor az is.

2023. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ha netán örökölnék valamit, de nem megyek el erre, akkor nem kapok semmit? illetve ahogy írtad ha netán adósság lenne, de nem megyek el, akkor már nem tudom lemondani?
2023. okt. 2. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Te erdeked hogy elmenj


Kepviseld az érdekeidet mert igen elhappolhatjak az oroksegedet

2023. okt. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ !
2023. okt. 2. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Hagyatéki tárgyalásra hívnak


Én mindenképp elmennék, mert valószínüleg örököltél valamit, ha nem igy lenne nem kaptad volna a levelet.


A hagyatéki tárgyalásra mindig azokat hívják meg akik a rendelkezésre álló adatok alapján öröklési joggal rendelkezik

Mondjuk fura hogy téged hívnak, mert ha él apád illetve anyád akikneka szülei voltak akkor ő(k) az örökösök


De ezek szerint te vagy a törvényes örökös


Lehet örököltél egy valag pénzt

Ne légy hülye menj el!

2023. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdemes előre felkészülni hogy mi az ami jogilag neked jar
2023. okt. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem mész el, akkor úgy fogják tekinteni, hogy a törvényes öröklés rendje szerint akarsz örökölni (akármi is az örökség: jó vagy rossz). Utána pedig nem mondhatod, hogy "abban a hitben voltam, hogy ha nem jövök el, akkor nem öröklök". Úgyhogy mindenképp jobb elmenni, hogy tisztában legyél vele, hogy egyáltalán mi lenne az örökség és ha nem tartasz rá igényt, akkor milyen lehetőségeid vannak.

Az eljárási költség nem fejenként terhel minden örököst, hanem 1 db eljárási költség van, ami az örökösöket egyetemlegesen terheli. Azaz végén a közjegyző mond egy összeget, amit az örökösöknek össze kell dobni (amilyen arányban örökölnek). De ha valaki a saját részét nem fizeti ki, akkor a közjegyző a többiektől is kérheti az ő részét is. Ezt jelenti az egyetemlegesség (bármelyik örököstől kérhető a teljes költség). Legfeljebb te majd behajthatod a nemfizetőn a helyette megfizetett összeget.

2023. okt. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!