Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mellkaskompresszió elmulasztás...

Mellkaskompresszió elmulasztása járhat jogi következménnyel?

Figyelt kérdés

Apámról lenne szó, végstádiumú rákos beteg, mindenféle kezelést próbáltak az orvosok de végül letettek róla, előreláthatóan 3-4 hónapja van hátra.


A daganata úgy terjedt hogy a szemidegét elszorította és véglegesen megvakult. Többször kifejezte, hogy ha eljön az idő, hagyjuk elmenni és mi is ezt látjuk helyesnek, mert sajnos már csak a halált várja.


Előreláthatóan légzésleállásban fog elhunyni, ha úgy alakul és ott leszek akkor törvényileg köteles vagyok mellkaskompressziót végezni rajta amíg kiérnek a mentők, vagy dönthetek erről jogi következmények nélkül?


Válaszokat előre is köszönöm.



2023. okt. 3. 03:25
1 2
 1/11 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles mellkas kompresszióra.

Amire köteles vagy az segíteni, ezt a mentők értesítésével megtetted.

Ha apádról van szó, ha egy közúti balesetről, ha egy túladagolt csövesről. Nem várja el a törvény, hogy hozzányúlj a halotthoz/haldoklóhoz.


Nyugodt elmúlást apukádnak!

2023. okt. 3. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors válaszodat!
2023. okt. 3. 03:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Kiérnek a mentők..?Mikor érnek ki?Ha nem hívod őket akkor nem amúgy meg azt teszel amit akarsz.
2023. okt. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerinted maguktól jönnek a semmiből? Ha nem, akkor miért feltételezed hogy ezt hiszem?
2023. okt. 3. 05:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elsősegély órát az oktatónk úgy kezdte, hogy újraéleszteni nem szabad azt aki sokat szenvedett már és élete jelentősen nem hosszbabitató meg.
2023. okt. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem hiszem. Mentőt hívni vagy köteles.

Én még úgy tanultam elsősegély-tanfolyamon (és nem volt olyan rég), hogy mellkaskompressziót szakember végezzen, mert ha valaki nem tudja hogy kell, többet árt, mint segít.

2023. okt. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os sajnos én is így tanultam de ez hülyeség. Nem is egy életerős fiatalnak lehet így megmenteni az életét, ha időben elkezded újra. JA és aki meghalt, mert leáll a szíve az meghalt, már nem tudod megölni, de újjáéleszteni lehet hogy igen.
2023. okt. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem mamám halt meg évekkel ezelőtt, ő is betegeskedett már korábban, aztán kómába esett, bekerült a kórházba, ott felébredt, de azt mondták hogy nem tudnak már vele mit csinálni, így hazaküldték. Ő is már csak az elhunyt férje után akart menni.

A lakásában esett össze pár napra rá, apám volt ott vele, kihívta a mentőket, akik már ott voltak mikor mamámnak leállt a szíve is és kérdezték hogy megkezdjék-e az újraélesztést, vagy hagyjuk elmenni, hiszen ennél már csak rosszabb lesz ha vissza is hozzák. Végül úgy döntöttek hogy meg sem próbálják újraéleszteni.

Szóval még ha a mentőket ki is hívod, az állapotára tekintettel ők sem feltétlen élesztik újra, hiszen ahogy korábbi válaszoló is írta, ezzel sem hosszabbítható meg jelentősen az élete.

2023. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6 Ez csak abban az esetben igaz, ha igazából nincs is szükség újraélesztésre, de ezt a laikus nem tudja esetleg felmérni.

Ha szükség van rá, ott rontani nem tudsz a helyzeten, ha amúgy nem tud odajönni 1 percen belül egy szakember.

2023. okt. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Papíron a mentőket kell értesítened azonnal, hogy érzékeled a problémát; gyakorlatilag meg nem tudják bizonyítani, ha kicsit később fedezed fel, hogy leállt a légzése.

Magyarországon az eutanázia minden formája tiltott, csak kezelésről lehet lemondani. Újraélesztés sem tiltható meg.

2023. okt. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!