Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivatalból ideiglenesen...

Hivatalból ideiglenesen kivont kocsimat, hogy tudnám eladni? Nem irattam a nevemre azért van kivonva.

Figyelt kérdés

2023. okt. 5. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs a neveden, akkor az nem a te tulajdonod.

Viszont ami nem a tiéd, azt hogy akarod eladni?😮

2023. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köztes adásvételiről hallottál már?
2023. okt. 5. 20:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen. Sőt, hallottam már kis zöld emberkékről is akik úgy köszönnek hogy nanu-nanu, és Laposföldről is hallottam.😂
2023. okt. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ügyes vagy... jár a keksz
2023. okt. 5. 22:31
 5/12 anonim válasza:
0%
Enyém is kivan vonva,de nem adnam el soha. Sőt, minden héten használatban van
2023. okt. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Úgy látom, nincs értelmes válasz, csak arcoskodsz. 😮
2023. okt. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi a kérdésed, ha tudsz a köztes adásvételiről, azaz, a jogszabályban szerepelő tulajdonosi láncolat igazolásáról?


Ha találsz vevőt, akkor ugyanolyan adásvételi szerződés kell az eladáshoz, mintha bejegyzett tulajdonos lennél: te legyél rajta az eladó.

Annyi, hogy nehézkes a kipróbálás, mert csak forgalomtól elzárt magánúton szabad közlekedni az autóval. Ugyanilyen okból nehezen oldható meg az átíráshoz szükséges eredetiségvizsgálat elvégeztetése is, mert sok évvel ezelőtt megszüntették a mobil vizsgálat lehetőségét. Semmilyen engedély nem szerezhető be, amivel legalább az eredetiségvizsgáló helyig közlekedni lehetne.

Ha érvényes műszakija van, akkor átíráskor illetékmentesen forgalomba helyezik; okafogyottá válik a veled szemben foganatosított kényszerítő intézkedés: hogy ha használni akarod, akkor írasd át.

Ha lejárt a műszaki, akkor is átírják, de nem helyezik forgalomba, a vevőd nem kapja meg a forgalmi engedélyt, igaz, eredetiségvizsgálati igazolásra sincs szükség. Ha megtörténik a műszaki vizsga, akkor a vevőd, ugyancsak illetékmentesen, igényelheti a forgalomba helyezést, a forgalmi engedélyt; ekkor már szükség lesz a 60 napnál nem régebbi eredetiségvizsgálati igazolásra is.

Különösebben nem érint téged, de amikor a vevőd a tulajdonosi láncolatot bemutató adásvételi szerződésekkel elvégzi az átíratást, a nyilvántartásba időrendben az átírást mulasztó tulajdonos(oka)t is bejegyzik, így téged is bejegyeznek. Persze, múlt idő lesz, mert a vevőd lesz az aktuális tulajdonos és egyben üzembentartó.

Van kockázata a vevőnek: ha kipróbálás nélkül veszi meg, vagy ki tudja, milyen eredményt hoz az eredetiségvizsgálat, ha vásárlás után végezteti, és ha bármilyen, a nyilvántartásoktól eltérő adat van bármelyik adásvételi szerződésen, akkor elutasítják az átírási kérelmét.

2023. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Kérdező, magad válaszoltad meg a kérdésed a 2-es kommentedben: köztes adásvételivel adod el. Csak legyen meg hozzá a te adásvételid is attól, akitől vetted, mert annak akinek eladod - ha vissza szeretné helyeztetni és használni is szeretné még az autót - szüksége lesz minden adásvételire ahhoz, hogy a nevére tudja íratni.

Ha viszont nincs már meg az adásvételid, akkor max. donornak vagy alkatrészként tudod eladni, hiszen nem lehet átíratni.

2023. okt. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Meg van az előző tulajjal az adás vételim, csak azért tettem fel a kérdést mert nem tudom, hogyan tudná elvinni a következő tulaj igy, hogy ki van vonva ideiglenesen a forgalomból kormányhivatal által. Egyébként köszönöm az értelmes válaszokat!
2023. okt. 7. 18:24
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 útvonalengedély
2023. okt. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!