Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kellett bíróságra járni...

Miért kellett bíróságra járni a “fagyállós gazdának”? Amit csinált az nem legális?

Figyelt kérdés

Amikor ez az ügy zajlott még fiatal voltam és nem igazán érdekelt semmi a fifán kívül :D most hallottam róla a középiskolában Etikán, és nem akarom elhinni, hogy elítélték a gazdát is.


Csak azért mert beleivott a betörő a fagyállós borba.


Ha én ezek szerint valahova betörök, és ráhúzok valamire amit a hűtőben találok és abba belehalok, akkor elítélik akihez betörtem?


2023. okt. 6. 18:12
1 2 3
 1/25 DK-s ***** válasza:
47%

Amikor beleöntötte, azt azért tette, hogy a betörő igyon belőle. Azt is tudta, hogy minimum súlyos egészségkárosodást, vagy halált fog okozni.


Különben eleve nem öntötte volna bele.


Halál okozott, tehát a vád SZÁNDÉKOS emberölés.

2023. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Ha egy HÜTÖBEN találsz valamit és attól lesz bajod, az egész más, mert egyrészt a betörök nem szoktak kajálni a betörés helyszínén, éppen ezért nagyon valószínütlen, hogy más fogyassza, mint aki ott él, másrészt senki nem szokott mérgezett ételt-italt tárolni a hütöjében.

Az adott gazda, akitöl többször lopott valaki bort, azzal a szándékkal mérgezte meg a borát, hogy aki ellopja, annak komoly baja legyen, adott esetben belehaljon. Ez egész más helyzet, nem saját fogyasztásra tartotta a mérgezett bort és szándékosan akart másnak egészségügyi kárt vagy halált okozni.

2023. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

5.


Tehát a helyes viselkedés: Örüljön, hogy ellopják tőle és ne csináljon semmit. "Miér' lakott ott? Miér' hagyta, hogy ellopják tőle? CSICSKA!!!"

2023. okt. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 DK-s ***** válasza:
44%

#7-nek:


Akkor mostantól legalizáljuk, hogy egy tolvajt, jogos bosszú keretében meg lehet ölni?


Csúnya világ jönne.

2023. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%

8.


Szerinted helyes dolog a rablás, és mindenki nyugodjon bele, hogy "hát ez már csak így van, ne tartsunk értékeket, terményt meg semmit, mert a rablók..."


Talán véded a mundér becsületét, a betyárpajtást?

2023. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 DK-s ***** válasza:
35%

#9-nek:


1.) Nem rablás, hanem lopás.


2.) Nekem a családban fordult elő hasonló eset, de az "igazságosan" végződött.


Röviden:


A nagybátyám felesége kemény alkoholista volt, egy faluban laktak. Egyszer talált egy üveg bontatlannak látszó piát a kerítésük mellett, bevitte, és bevedelte. Metil-alkohol volt, visszazárt üvegben.


Mindenki tudta a faluban hogy ki volt aki odatette, de persze nem lett ügy belőle.


A nagybátyám közel 15 évet ült sitten, úgyhogy azon sem lepődött meg senki amikor egyszer csak eltűnt a delikvens. Mindenki tudta hogy hová tűnhetett, de abból sem lett ügy.


És akkor most gondolkodj el rajta, hogy "oda-vissza" alapon hová fajulnának a dolgok.

2023. okt. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Pintér László ***** válasza:
65%
Az nem bosszú, hogy a tolvaj magától iszik a rablás helyszínén abból amit ott talál. Bosszú akkor lenne, ha miután lopott tőle azután mérgezi meg, de a tolvaj már a lopás közben ivott abból amit ott talál. Nálam is van kint kólás flakonban rozsdaoldó meg benzin, brigéciol meg ilyenek. Az, hogy szándékosan ezért tette a borába az lehet jogilag a tinta szerint megállja a helyét, de ha a tolvaj nem lop Tőle, majd azután nem lop még, meg még és majd megint és nem iszik bele a borba, akkor nem lett volna semmi. Furcsa módon Én nem szoktam betörni Máshoz, nem szoktam inni az ott talált bármiből és jé... semmi bajom nincs... A Gazda csak beletette a fagyállót, nem kínálgatta vele a tolvajt, nem írt rá egy cetlit, hogy "Igyál meg!" nem adott el a tolvajnak azzal a szándékkal, hogy megigya, a tolvaj az Ő tudta és engedélye nélkül hatolt be és ivott belőle.
2023. okt. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

10.


Nem vagyok tolvaj, úgyhogy nem érint. Csak téged, de DK szavazóként ez annyira nem is meglepő. Még a Fityisz rajongók közt van ennyi tolvaj.

2023. okt. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Azt a bácsit is elítélték, aki a gyümölcsfáit körülvevő kerítésbe áramot vezetett, hiszen mindig bemásztak, és ellopták a termését. Sajnos ők nem látták a reszkessetek betörők című oktatófilmet, ahol egy kisfiú védi meg a házát két furmányos betörőtől, aki a karácsonykor rámolják ki a házat, tv,mikro... egyéb kisebb tárgyak, laptop, Xbox one, psx5, rakéta porszívó, análvibrátor.
2023. okt. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 DK-s ***** válasza:
32%

Pintér László-nak:


Azért töltötte bele, hogy az azt elfogyasztót megölje.


Szándékos emberölés.


#12-nek:


Én nem a tolvajt védem, hanem a demokráciát. (emlékszel? DEMOKRATIKUS koalíció)


És egy demokráciában nem elfogadható az önbíráskodás. Azért mérgezte meg a bort, hogy a betörő megdögöljön.

2023. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!