Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perelhető a tankerület amiért...

Perelhető a tankerület amiért egy hónap után sem állított ki munkaszerződést?

Figyelt kérdés

Augusztus végével lettem felvéve munkára és október elején felmondtam (nem az új törvény miatt, hanem mert a vezetőség ellehetetlenítette a minőségi oktatást és még ráadásul volt egy olyan stílusuk is ahogyan a kutyával nem beszélünk...). Mikor felmondtam abban reménykedtem, hogy megkapom legalább a munkaszerződésem, de nem így történt.

A tankerület több mint egy hónap után sem állította ki a munkaszerződést, sőt a fizetésem amit megkaptam is gyanúsan kevesebb lett mint a beígért és kiszámolt bér.


Csupán elméleti szinten (mert nyilván pénzem nem lenne egy munkaügyi perre): a tankerület nem perelhető amiért utólag állítja ki a munkaszerződést és ilyen mértékben el van csúszva?

Nyilván mindenhol utólag állítja ki, de azért számítottam rá, hogy szeptember végén megkapom, és ha nem akkor legalább a felmondásom napján elkezdenek intézkedni... de azóta sincs hír erről.



2023. okt. 7. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Perelhetnél elvileg, de a károd megtérítéséért perelhetnél az meg egyelőre még nincs.
2023. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mit akarnál elérni a perrel?
2023. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem is az a kérdésem, mint 2-nek. Mit akarsz elérni egy perrel? Miért akarnád perelni a Tankert?

A próbaidőd alatt mondtál fel. A fizetésedről nem tudunk mit mondani, mert nem tudjuk, hogy óraadóként vagy milyen módon voltál alkalmazva és milyen arányú bérrel. A valós óraszám alapján a várható bérnek scak adott százaléka jár. Én is dolgoztam 50%-os, 75%-os meg 90%-os bérezéssel is, ami az akkori kategóriának ezt a %-t jelentette - mivel az óraszámom a minimális óraszám ilyen arányában volt csak.

2023. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizetési elszámolást se kaptál? Alapbér, levonások, átutalva.
2023. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!


"Csupán elméleti szinten (mert nyilván pénzem nem lenne egy munkaügyi perre): a tankerület nem perelhető amiért utólag állítja ki a munkaszerződést és ilyen mértékben el van csúszva?"


Nem is kell pénz - eleinte - egy ilyen peres eljárásra.

Az ilyen per un. tárgyi költségkedvezményes per, vagyis költségfeljegyzési jog illet meg.

Azt jelenti, hogy az illetéket csak a per végén és akkor kell fizetned, ha elvesztenéd a pert.


Amennyiben elmaradt az írásba foglalása a munkaszerződésednek, akkor - erre hivatkozva - a munkaszerződés érvénytelenségére hivatkozhatsz, a munkába lépést követő 30 napon belül.

Egy jogvesztő határidő, ha elmulasztod, nincs helye igazolásnak.


Ha elmulasztotta a 30 napot, akor csak a "hagyományos" munkaügyi per lenne a lehetőséged, vagy esetleg a kártérítés...

2023. okt. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen kár?
2023. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Milyen jellegű kár vagy hátrány keletkezett ebből számodra?

Nagyon egyszerűen ki lehet játszani ezt, szerződés aláírásáig nem kell munkába álli :)

2023. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!