Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érvényes a szerződés?

Érvényes a szerződés?

Figyelt kérdés

Egy adásvételi szerződést írtunk, és a vevő a nevét nagyon rondán írta le, nagyon nehezen olvasható.

Az anyja neve, lakcíme, születési helye, ideje, jól olvasható, aláírása szerepel a szerződésben, illetve 2 tanú hitelesítette a szerződést.



2023. okt. 7. 18:01
A kérdező szavazást indított:
Igen, érvényes
Nem, nem érvényes
5 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Nincs jelentősége. Ha szóban kötötted volna, akkor is ugyanolyan érvényes lenne, csak nem tudnád bizonyítani. Szóbeli és írásbeli szerződés közt különbség nincs.

Nincs min ágálnod, egy aláirásnak nem kell olvashatónak lennie, lehetne akár három iksz is, vagy orvosnál például még sosem jártál?


Muhhahhahha...

2023. okt. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Nincs min ágálnod, egy aláirásnak nem kell olvashatónak lennie"

Nem az aláírása olvashatatlan, hanem a nyomtatványon kitöltött neve, ha jól értelmeztem a kérdést. Egyébként ezért szokás nyomtatott nagybetűkkel írni a személyes adatokat, azokat azért nehéz olvashatatlanul leírni.

Nem vagyok jogász, de a tanúk igazolni tudják az aláíró személyt, meg az aláírás is beazonosítható, nyilván az írta alá a papírt, akiről szól. Nem hiszem hogy gond lenne belőle.

Ha nagyon zavar, kérd meg hogy javítsa ki utólag, vagy írjatok új szerződést, az sem kerül semmibe.

2023. okt. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem számít mert az igazolvány száma is rajta van.bár szerintem megint kamuzol egy jót.
2023. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!