Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » New Jersey-ben tényleg meg...

New Jersey-ben tényleg meg lehet ölni egy csecsemőt?

Figyelt kérdés
Nézegettem az USA törvényeket, és meglepődtem, hogy New Jersey-ben az abortusz státusza "legal at any age". Ez azt jelent, hogy a szülés előtti egy hétben is még meg lehet öletni a babát?

2023. okt. 27. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Csecsemőnek a már megszületett gyermeket nevezzük.
2023. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Az élet a születéssel kezdődik, nem de? Ergo az abortusz nem gyilkosság
2023. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

2. Ezt ki állapította meg vitathatatlanul?

Szóval nem.

2023. okt. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
#2 Talán igen, talán nem. Mások szerint a fogantatástól. Mások szerint az első szívhangtól. Megint mások szerint amikortól a magzat életképes lenne önállóan. És megint mások szerint amikortól a magzat orvosi segítséggel életképes lenne, ami a technika fejlődésével már egyre korábban megvalósul. De az biztos, hogy annyira nem fekete-fehér a kérdés úgy akkor se, ha születéstől számítjuk életnek, hogy egy akárhány hónapos terhes nő hasba rúgása szinte mindenki szerint súlyos tett.
2023. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Szülés előtt még nem csecsemő.
2023. okt. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De tényleg meg lehet öletni?
2023. okt. 27. 16:35
 7/17 A kérdező kommentje:
Azt vajon hogy csinálják?
2023. okt. 27. 16:35
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Igen, van olyan állam Amerikában, ahol akár az utolsó trimeszterben is legális az abortusz, de van olyan állam is, ahol még halmozott hátrányok ellenére sem lehet elvetetni semmilyen korai időszakban (utóbbira példa: egy HIV pozitív férfi 12 éves unokahúgát megerőszakolta, teherbe ejtette. Az abortusz kérelmet az állam elutasította).


És amíg meg nem születik, addig nem csecsemő, hanem magzat.

(De bevált a megnevezés, mert én is rákattintottam a kérdésre, hogy vajon miről fogsz szólni valójában a kérdés... -.-")

2023. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Hova gondolsz ***** válasza:
96%

Kérdező a 7-es kérdésedre:

[link]

2023. okt. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Hova gondolsz ***** válasza:
100%

Kerestem neked a Youtube-on egy másik videót, de nem jut eszembe a hölgy neve, akit szintén így, sóoldattal akartak elpusztítani, csak őt már majdnem közvetlen a születése előtt. Egy interjút adott.

Hátha valakinek beugrik a neve.

2023. okt. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!