Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladtam valamit neten. Hónapok...

Eladtam valamit neten. Hónapokkal később feljelentettek. Ha nincs meg a küldeményazonosító vagy nem ajánlva kérte az illető, akkor hogy tudom bizonyítani 8-10 hónap távlatából, bogy feladtam a csomagot? Megbüntethetnek ezért?

Figyelt kérdés

2023. okt. 28. 15:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem lesz belőle bajod, mert nem arról van szó, hogy üzletszerűen csaltál. Az is életszerűtlen, hogy a vevő rögtön a rendősrégre megy és nem reklamál nálad előtte. Jelezd a sünöknek, hogy a vevő sem úgy járt el, ahogy tőle elvárható lett volna, mivel nálad nem jelentkezett a problémájával elvárható időn belül és így tőled sem elvárható, hogy minden dokumentumot megőrizz a végtelenségig. Amúgy meg amit leírtál nem stimmel, mert ha megkapja, annak nyoma van hogy átvette, tehát ha úgy jelet fel valakit, akkor az hamis vád és azért már szintén bünti jár.
2023. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Kedves előttem szóló! Valóban! Ha sikerál a Postának előkeríteni a levelet azonosító bármit is. Azon szerepelnie kell az aláírásának. Remélem... Mert nekem a nem tértivevényes leveket csak behajigálják a postaládába akkor is ha ajánlott....

De remélem, hogy igazad van mert akkor tisztázva vagyok!

2023. okt. 28. 22:21
 13/20 A kérdező kommentje:

Amint fejlemény lesz az ügyben megírom itt is, hogy más is tanulhasson belőle!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

2023. okt. 28. 22:26
 14/20 BlackSword ***** válasza:
0%

Na akkor most tegyünk pár dolgot tisztába...

Mit adtál fel, levelet, vagy csomagot???

Mikor adtad fel???

Meg van e még a ragszám???

2023. okt. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%

Tegyuk tisztaba a dolgokat!


1.

Ha megvadolnak valamivel, akkor a vadlonal van a bizonyitasi kenyszer. Tehat neki kellene bebizonyitani, hogy te nem mondasz esetleg igazat.

Ha en a rendorseg szerint gyorsan hajtok, akkor a rendorsegnek kell bizonyitekot szolgaltatni, nem nekem kell bebizonyitani az ellenkezojet.


2.

Egyszeri 10 000 ft.

Nem uzletszeru, miert foglalkozik a rendorseg fogyasztovedelmi ugyekkel?

Rad akartak ijeszteni?


3.

En mondjuk a fenyegetozo rendornek megemlitenek egy esetleges ugyeszsegi vizsgalatot ellene.

2023. okt. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kettő válaszoló!

Azért mindom csomagnak mert ugyan A5-ös borítékban lett elküldve kisebb tárgy.

Egyébként én is erre jutottam, higy ebből kapásból a rendőr ellen fejljelentés lesz mert


1. Követeli, hogy keressem meg 8 (!) hónap távlatából a küldeményazonosítót!

2. A stílusa miatt, mert kiabált, közölte hogy hazudozok össze-vissza, szavakat próbált adni a számba amit le akart írni vallomásként, nem hajlandó elárulni a feljelentő nevét és a tárgyról sem mutattak fotót, hogy egyáltalán miről van szó - de azért keressem meg az azonosítót.

Tehát próbált csőbe húzni!

Mert ha ebből per lesz akkor pénzbüntetés is, ami na hova megy, hát persze, hogy a zsernyákoknak....


Ma kértem időpontot egy ügyvédhez!

A fejleményeket majd leírom! Emlékszem valaholnolvastam, hogy egy időben sokan jártak így....

2023. okt. 30. 15:58
 17/20 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk jó kérdés, hogy hogyan válaszolj a kérdésére, ha azt sem mondja meg, miről van szó. Ha nem tudod kinek feladott azonosítót kell keresned, akkor hogyan keresd meg?

A rendőri kihallgatás ellen meg élj panasszal, írd le pontosan, hogy mi történt, hogy viselkedett és kérd, hogy helyezzék át az ügyet máshova.

2023. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 BlackSword ***** válasza:
66%
Mégis jó lenne tudni mit adtál fel, és hogyan... lehet tudnék segíteni... de nem engem gyanúsítanak...
2023. okt. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
14%
Nem lenne egyszerubb, ha peren kivul megegyeznel vele, adnal neki 10 ezret KPben es iratnal vele egy nyilatkozatot tanuk jelenleteben, h innentol visszavonja a feljelentest meg elall a pertol?
2023. nov. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na mi lett a vége?
2023. nov. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!