Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haszonélvezeti jog halál...

Haszonélvezeti jog halál miatti törlése csak személyesen intézhető?

Figyelt kérdés
A földhivatal honlapján megtaláltam a kapcsolódó nyomtatványt ("Ingatlan-nyilvántartási eljárás megindítására irányuló kérelem"), amit ki is töltöttem, meg beszereztem természetesen a csatolandó halotti anyakönyvi kivonatot. És akkor itt most elakadtam. Sem elektronikusan nem tudom sehol beküldeni, sem azt nem látom, hogy postán hova kellene/lehetne. Lehet, csak én voltam túlságosan naiv, hogy ez így 2023-ban kicsit gördülékenyebben megy, de akkor ez most tényleg azt jelenti, hogy kizárólag személyesen, kinyomtatva lehet bevinni az illetékes járási földhivatalhoz, ügyfélfogadási időben?

#haszonélvezeti jog törlése
2023. okt. 29. 09:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Be kell menni a Földhivatalhoz és ott kell intézni az ügyet személyesen.

Ha nincsen megadva ehhez szükséges online felület akkor nem lehet online leadni csak személyesen.

Az ilyen iratoknak gyakran ellenőrizni kell a hitelességét, ami egy szkennelt példánynál nem egyszerű, de sokszor csak még nem készült el a rendszer ahhoz, hogy online lehessen intézni.

Sok dolgot már lehet online, évről évre többet, ahogy haladnak a fejlesztésekkel. De minidig lesznek olyan dolgok amiket személyesen kell majd intézni.

2023. okt. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!