Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy tag ellopta az autómat,...

Egy tag ellopta az autómat, három telefontanúval történt beszélgetés nevezi meg név szerint. Közvetlen bizonyíték híján van e lehetőségem kihívni azzal a rendőrséget, hogy velük együtt megnézzem a kocsit?

Figyelt kérdés

2023. okt. 29. 18:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Mit szeretnél megnézni? Megvan az autó? Csak ment vele és visszavitte?
2023. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Akkor az csak jogtalan használat, nem lopás.
2023. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Te érted, mit szeretnél kérdezni?

Ha igen, valószínűleg egyedül vagy vele.

2023. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem éretm.

Ha ellopták akkor mit akarsz megnézni a rendőrökkel?

Ja és mi az a "telefontanú"?

2023. okt. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Tehát felraktam hirdetést a körözött autómról (könnyen felismerhető), mert ellopták. Három szemtanú felhívott és név szerint egy bizonyos illetőt mondtak, egymástól függetlenül. A tag notórius autótolvaj és a telkére eltrailereztette az autómat. Jártam ott de kintről nem látni rá. Drónnal nyilván nem nézhetem meg. Legálisan hogyan van módom megtekinteni, kihez fordulhatok ez ügyben? Házkutatási parancsot ugyebár csak az ügyészség kezdeményezhet...
2023. okt. 29. 19:48
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ha nekem ellopnák az autómat, és tuti infóim lennének, senki és semmi nem tartana vissza.

De ha neked az a véleményed, hogy pl. drónnal nyilván nem nézhetem meg, és aügyészségi kezdeményezésre vársz, akkor csak ülj otthon és keseregj.

2023. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2023. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Magyarán azt mondod, hogy én is sértsek törvényt.


A rendőrségtől ebben az esetben nem kérhetek semmilyen magánlakra vonatkozó hatósági intézkedést, csak a házkutatás létezik ilyen esetben?

2023. okt. 29. 20:11
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, az enyém nem pajtában van, fentről (elvileg) jó képeket lehetne lőni róla. Meg azért nem ilyen zűrös alak xd. De amúgy kábé ja, én is így vagyok. Ez az nvsz nem rossz ötlet...
2023. okt. 29. 20:19
 10/20 anonim ***** válasza:
Te bemondásra nem küldheted rá senkire a rendőröket.
2023. okt. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!