Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közmű bekötési földmunka...

Közmű bekötési földmunka helye egy hete ott van hagyva az utcában?

Figyelt kérdés

A történet: a szomszéd telken új ház épült, megtörtént a víz, gáz, csatorna bekötése. Viszont a kis utcán végzett földmunkák helye ott van hagyva, körbe van táblázva. Az aszfalt hiányzik azon a részen, mivel fel lett törve. Én ki sem tudok hajtani abba az irányba, a kocsik is alig férnek el. Kinek a feladata az úttest kipótlása? És hogy van pofájuk egy hete úgy hagyni? A városgondnoksággal már volt egy üvöltözésig fajuló telefonos vitám, de nem tudtak semmi érdemlegeset mondani, ezen iszonyat módon kiborultam. Kinek tudnánk reklamálni?


Nagyon pofátlan, és idegesítő ez!



nov. 8. 08:03
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha te akarsz ott eljárni akkor a tiéd.
nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez ma Magyarország. Közepes város ahol lakok. Aránylag keskeny utcák. Csőtörés, bontás, táblázás és majd pár hónap múlva talán. Szomszéd előtt két hónapja volt, azóta úgy van felbontva, szétdobálva minden. Amelyik utcában olyan személy lakik, vagy vízműhöz közelálló, két nap és javítva minden. Sőt, javítás címszó alatt, még járdát is végig betonoznak.
nov. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a közműé az eredeti állapot helyreállítása, ill. második körben az önkormányzaté, Budapesten a kerületé, vagy a Budapest Közút Zrt-é. Én első sorban jelezném az önkormányzatnak, és aztán ők vagy elintézik, vagy lepasszolják az ügyet a közműnek, vagy megmondják, hogy nem ők az illetékesek (és akkor reklamálhatsz a közműnél).

30 napos válaszadási határidővel számolj, bár gyakran nem tartják be.

nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!