Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtástkérő vagyok...

Végrehajtástkérő vagyok adósom ellen, pénztartozás miatt 2000. évtől.A végrehajtó még semmit nem tudott adós tartozásából behajtani. Hogyan kell egy jó eljárásra kérést megfogalmazni?

Figyelt kérdés
2000. évben évi 20% kamatok megfizetésével a kifizetésig ítélte meg a bíróság ami már bírósági végrehajtónál van 2000. évtől. Ha kérem írásban a végrehajtót adósom elleni végrehajtási eljárásra a Vht 47. § ában foglaltaknak megfelelően, a végrehajtó egy hét elteltével válaszol, adósnak lefoglalható vagyona nincsen, adós munkahellyel nem rendelkezik.A végrehajtó sem a helyszínen készült jegyzőkönyvet meg nem küldi részemre, sem az adós munkahelyének a keresésére kapott választ nem küldi meg részemre.Ez nem kötelessége? Kérdezem még azt, hogy mivel a könyvelt postai levél feladásának költsége drága, milyen egyéb módon tudnék hivatalosan a végrehajtótól kérni az eljárás folytatására. A Végrehajtó sajnos 280 km távolságra van tőlem, mert azt jelölték ki eljáró végrehajtónak, az ügyben.Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat:
nov. 10. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, rengeteg ilyennel lehet találkozni.


Mivel nincs bejelentett munkahelye, se háza, autója a nevèn így behajthatatlan. Kellemetlen, de a semmiből nem lehet.

Ha több felè tartozik, akkor 33.-nak be lehet állni a sorba, de addig amíg a 32 ki nincs 100 százalèkban fizetve, addig nem kapsz egy forintot sem.

A jegyzőkönyvet ha meg is kapod, sem vagy vele előrèbb, pènzed nem lesz belőle. Ezrèvel vannak ilyen t.ógerek, nincs rá èvtizedek óta megoldás.

Ajánlott tèrtivevènnyel kommunikálunk a hatósággal, azt nem lehet letagadni. Drága, nincs más èrtèkelhető mód.

Èrtsd meg, hogy ha 23 èv alatt nem lehetett behajtani rajta, a maradèk èveiben sem fogod tudni.

nov. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van egy távoli rokonom aki végrehajtó, az kiderítette azt az adósomról, hogy több bejelentett munkáltatónál is dolgozott adósom,amit a végrehajtó nem vett észre, ez lehetett olyan felelőtlensége is, hogy igazából nem is kérte meg hivatalosan a munkáltatói keresést, csak válaszában arra hivatkozott hogy adós munkahellyel nem rendelkezik. A helyszíni foglaláskor a foglalási jegyzőkönyv másolatát a végrehajtónak kötelessége megküldeni a felek részére, de a munkahelykeresésekre kapott válaszokat is kiszokták a feleknek küldeni a végrehajtók.Készül egy új végrehajtási törvény jövő év elején életbe lép. Ami kötelező előírás lesz a végrehajtóknak hogy az adós elleni eljárásaira kapott válaszleveleket a feleknek kötelező lesz megküldeni.
nov. 11. 09:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Már nyugdíjas vagyok végrehajtóként dolgoztam 36 éven keresztül. Minden alkalommal megküldtem a felek részére az intézkedéseimmel kapcsolatos iratokat,ezzel elejét tudom vetni annak a gyanúját, hogy a végrehajtó esetleg nem is járt el adós ellen. Az viszont igaz, hogy a végrehajtó csak kérelmekre intézkedhet a végrehajtási eljárásban. Az is igaz, hogy a végrehajtó megtudja nézni hogy adósod a 23 évben hol mikor meddig volt munkaviszonyban. Ez kérheted a Végrehajtói Kartól is hogy kötelezze a végrehajtódat arra, hogy adósod mely időszakokban mennyit dolgozott munkaviszonyban. Ha ez megvan és a végrehajtós olyan időszakra adta ki azt a hivatkozását, hogy adósod munkaviszonnyal nem rendelkezik, akkor eljárást indíthatsz a végrehajtód ellen.Tény az, hogy nagyon nehéz, mert a végrehajtók 80% a bírók családjához kötődik, és szinte biztos az hogy bírósági végrehajtót, egyetlen bíró el nem fog ítélni, bármilyen törvénysértésből eredően. Elég nagy most a káosz a Végrehajtói Karnál.
nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!