Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntettek már valakit petárdáz...

Büntettek már valakit petárdázásért, ha igen pontosan hogy történt?

Figyelt kérdés

Ha veletek történt pontosan mi történt? Házi készítésű pirotechnikai eszközzel kaptak már el valakit? Volt már pirotechnikai ügyetek vagy tudtok személyesen hasonlóról?


A részletekre vagyok kíváncsi. Ha később is esetleg valaki ide talál mesélje el.



nov. 13. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Minket már vitt a mentő is, valljuk be jogos volt, és írtó veszélyeset csináltam.


2018.12.30-án este 18 órakor Tiszaeszláron voltam a Barátomnál, akivel együtt [ittas eszünkkel persze]- kitaláltuk hogy mi lenne ha egy tűz által felmelegített esővizes-hordóra rátennénk egy PB-palackot. A fészeréből előhúzta a palackját, én meg rátettem. A hordó pedig valahogy beszakadt, a PB pedig a fortyogó hőbe zuhant. Ezután csak egy robbanást halottunk, onnan filmszakadás. Következő emlékünk a nyíregyházi kórház, és 2 rendőr, és sok-sok orvos. [ A pb palack szerencse, hogy a barátom Sharanjának repült neki, és nem Minket nyomott pofába] szándékos közveszélyokozás lett a Vége. Megbántuk.

nov. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
#1: Aztaqrva :-D Nem tudom, van-e magyar Darwin-díj, de esélyesek lettetek volna, ha nincs mázlitok!
nov. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Hála istennek nem történt semmi
nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 mondjuk ez már nem a petárdázás kategória:DD


Egyébként ha magánterületen csináljátok és a szomszéd nem pattog miatta, akkor nincs gond.

nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

P1 kategóriában lehet egész évben ami technikai kategória „petárdát venni, aminek hivatalosan nem az a megnevezése”. Vadriasztó, hang és fényjelző stb a neve lásd dirrdurr.hu, tuzijatek-kiraly.hu. A törvény megköveteli a célirányos felhasználást. F1, F2, F3 kategóriában viszont nem. P1, T1 kategóriában vannak bikább dolgok is mint a villanógránátok, vagy az 50 grammos „petárdák” lásd tuzmester-tuzijatek.hu.


Amiket én találtam


A leg súlyosabb büntetés házi gyártók esetén volt ott a pénzbírság felett a szakértőket is kikelet fizetni. Több ilyen esetről találtam beszámolókat. Viszont ilyenért ennél súlyosabban sehol senkit nem büntettek, több esetet is olvastam. 500.000Ft ot ott elérték a költségek. Felfüggesztett, robbanószerrel való visszaélés stb, pirotechnikai ügyekben egyetlen esetről se halottam.


Többen amit tanácsoltak változtatni a helyszínt. Ha valaki magával viszi egy szatyorban ha ott marad mégse mindjárt nála van és épp annyit amit ha gond van bármikor könnyen kidobhat a zsebéből. Valamint hogy otthon legyen mindig alaposan eldugva. Ha utcán dobálja valaki, kapucni arc elé sál ajánlott. Valamint ne a közvetlen környéketeken hanem jóval arrébb. Ha találnak valamit amit néznek rajta az a besorolás, kategória F1, F2, F3 P1, T1, stb… A csomagoláson fel kell ezeket tüntetni de darabonként ezt nem lehet.


Felkutatásnál tudok olyanról hogy civil autóval járják a környéket. Valamint ha van ügy a szomszédokat körben megkérdezik tanúként. És az eszközmaradvány, de szabálysértésnél olyan hogy ujjlenyomat vétel nincsen. Viszont akik tapasztaltabbak azt mesélték hogy 100 ból jó ha 1 et elkapnak, és ott is általában hülyébbnek kell lenni. Ahol felkészültebb az illető ott szinte esélytelen.


Pár forrás


gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__11995494-maganteruletre-bejohetnek-e-rendorok-kerdezoskodni-esetlegesen-kutakodni-engede


gyakorikerdesek.hu/unnepek__szilveszter-ujev__9056186-a-magyar-hazi-keszitesu-petardak-tuzijatekok-homemade-pyro-hogy-ragadhatdtak-le__oldal-2


forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=210&na_step=30&t=9008765&na_order=


pyrocenter.hu


Ilyen esetekről nemigen hallani, ha valakinek van története mesélje el. A legtöbben azt mondták hogy ezek piti nehezen felderíthető ügyek ügyek és evvel nem foglalkozik a hatóság, ahol nem olyan a szitu hogy el tudják helyben kapni ki sem mennek. Én dobállom már a 2000 évek óta de se nekem, sem másokat akiket ismerek nem volt még ilyenből ügye.

nov. 16. 16:49
 6/13 A kérdező kommentje:

Én a kétezres évek eleje óta petárdázom. Kipróbáltam már igen komoly F4 es termékeket 100 milis vetőcsöves bomba, rakéta, 100 grammos petárda mind Magyarba.


Talán 1,5 éve kipróbáltam ennél egzotikusabbat bárium klorátot magnézium porral. Tapasztalt körökben mondták hogy ezt nem ajánlják. De sajnos ami kellett volna hozzá kálim perklorátot akkor nem kaptam azóta megoldottam. Előtte pár éve még lehetett külföldről kapni. A lényeg hogy evvel az alternatív megoldással, leírhatatlan erős és fényes lett de nagyon instabil és érzékeny, volt hogy magától be is gyulladt, de soha nem lett belőle baj mert kicsi adagokat készítettem mindig és védőeszközöket használva ami a kezemet, szememet, arcomat védte. Azóta vízzel keverve kaptam kálium perklorátot ami eredetileg kellett volna hozzá és nincs semmi ilyen gondom. Az F4 és ez a petárda után a legnagyobb élmény.

nov. 16. 17:02
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Az egész petárda üldözés egy elmebeteg marhaság, ami csak nálunk létezik, sehol másut a világban. Mindenütt szabadon használják gyártják, csak nálunk lehet ebből hisztériát csinálni. De nálunk is csak azért mert a kommunista diktaturában betíltották, ezért a sok buta ember nem ismeri, és tudatlanul is azt mondja hogy inkább ticsák abbó nem lehet baj.
nov. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

#7: Gondolom egyik se te voltál.


[link]

nov. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#7 el értek egyet. #8 el kellene gondolkodni hogy épp azok az országok a kivételek ahol nem lehet. És ahol lehet közel már a 70-80 as évektől 40 éve gond nélkül használják. Illetve mivel ész nélkül tiltva van nincsen ezáltal szűrve sem semmilyen módon a veszélyes fajta termékek mivel több típus van. A linkel kapcsolatban mivel tiltott nem biztosítottak magyar nyelvű útmutatót ami felvilágosítja a felhasználókat arról hogy pl kézből indítani tilos, ellenőrzött termékeket mint a gyújtószálas petárdák. Továbbá több országbéli statisztika is igazolja hogy ahol tiltott volt, vagy tiltott az ilyesmi és nagy számban használják ott sokkal több ilyenből a baleset. A link az RTL egy nesze semmi fogd meg jól cikke. De nem erről szól a kérdés.
nov. 19. 18:24
 10/13 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Egyet értek. régen vagy lehet most is ukrán illegális üzemekben készültek ezek a veszélyes petárdák meg nem a petárda a hibás hogy baleset történik ha nem emberi mulasztás
nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!