Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Falszomszéd sípoló szünetmente...

Falszomszéd sípoló szünetmentes tápegysége ellen tudok tenni valamit?

Figyelt kérdés
Ahányszor áramszünet van, a falszomszédnál elkezd sípolni a szünetmentes tápegység. Onnan tudom, hogy az, hogy pár hete átkopogtam hozzá. Azt mondja nem tud vele mit csinálni. Éjszaka is volt egy több órás áramszünet a lakótelepen és felébredtünk a fal túloldalán sípoló eszközre. Kérdésem: el lehet hinni, hogy azt nem lehet kikapcsolni? Kérhetek birtokvédelmet, ha a szomszédom sz*rik rá? Nagyon zavaró!

nov. 15. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ha többszöri felszólitás ellenére sem tesz semmit, a közös képviselő sem tesz semmit, akkor mehetsz a rendőrségre a csendrendelet értelmében.
nov. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémen se lehet kikapcsolni a sípolást, szóval ebben igaza lehet. Viszont azt megteheti, hogy a számítógépet leállítja és akkor nem kell az se és kikapcsolhatja. Ha csak nem élet-halál kérdése neki, hogy állandóan menjen a gép. Feltételezve, hogy pc-hez használja, nem máshoz.
nov. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem sok jóval biztatlak.

1. Nem állandó a zavarás.

2. Nem sért helyi csendrendeletet.

3. Nem sért gondolom házirendet.

4. Birtokvédelem a magyar jogrend egyik legnagyobb lutrija.


És közben tudom milyen zavaró lehet.

Hogy lehet ennyiszer áramszünet nálatok hogy ez már problémaként előjön?

nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szolgáltatónak is szólni kéne, hogy gyakoriak az áramszünetek és ez így nincs rendben. Lehet, hogy döglődik a trafónál valami, amiről el van látva az a környék.


Szünetmentestől függ, hogy állítható-e a hangjelzés, vagy nem. Ha ő azt mondja, hogy nem, akkor lehet, hogy azon a típuson nem. Ha nem, akkor csak hardveresen, a szünetmentest szétszedve lehet lehalkítani. Vagy leragasztani a speaker tetejét, hogy halkabb legyen, vagy lehúzni a vezetékét ha vezetékkel van az áramköri lapra kötve.

A régi szünetmenteseken is volt már USB összekötési lehetőség a számítógéppel és a gépen jelezte, hogy áramszünet van és a szünetmentes programja leállította a számítógépet. Meg kell kérni, hogy próbálja meg valahogy megoldani a lehalkítást, ha máshogy nem akkor a speaker leragasztásával és kösse össze a géppel.

nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a legfurcsább, hogy ilyen gyakran áramszünet van. Ezen kéne először változtatni, aztán akkor megoldódna magától a probléma.
nov. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pintér László ***** válasza:
82%
Nekem is ez a fura. Én egy lepukkant kis faluban élek eléggé messze mindentől, egy időben a DPD sem volt hajlandó házhoz kohozni a megrendelt cuccokat, de ha havonta van egy áramszünet, akkor lehet sokat mondok. Havi egyszer meg 1-2 óra sípolást ki lehet bírni, viszont azt nehezen tudom elképzelni, hogy heti vagy napi rendszerességű legyen, ahol már zavaró lehet, ha ez van, akkor meg nem a táppal van a baj, hanem a szolgáltatóval és inkább azt a problémát kéne előtérbe helyezni.
nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pintér László ***** válasza:
kihozni*
nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom inkább szarik rá a szomszéd, mert egyébbként baromi egyszerű lenne lerahasztani a hangszoró kimenetet, és akkor mindjárt negyed olyan hangos lenne. És persze fura hogy ennyire gyakori az áramszűnet.
nov. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jászberényből írok, itt a Forint stabilitásával vetekszik az áramszolgáltatás minősége.
nov. 16. 08:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem szabad hagyni. Kerekedjetek fel többen és menjetek be a szolgáltató legközelebbi irodájába panaszt tenni.
nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!